Akce

20190430 143004
Hrajeme twister!
I v nepřízni počasí se umíme zabavit na dlouhou dobu. Stačí vytáhnout twister a protáhnout smíchy bránice.
Další fotky ZDE.
20190513 141441 Pokus s rostlinkami
Během května jsme si povídali o rostlinkách a jejich životních podmínkách růstu jako je světlo, voda, půda a další. Co se ale stane když něco z toho nemají? Zkoumali jsme to více než měsíc. Příroda nás trochu převezla a v těch vedrech se lépe dařilo semínkům schovaných v krabici. Ale i to je výsledek!
Foto ZDE.
006
Dobrodružný výlet do Zoo
V půlce června jsme si udělali dobrodružný výlet do Zoo. Ostravská Zoo je pro řadu z nás již dávno známá, ale vždy umí překvapit. Kdo by třeba čekal, že budeme chytat zatoulané kůzle? Nebo, že budeme hledat každý pramínek vody pro osvěžení? Nebo, že si všichni povinně dáme zmrzlinu? A že to všecko stihneme na čas, i když se to tak v průběhu vůbec netváří? Jsme skvělí dobrodruzi a moc nás to bavilo.
Další fotečky ZDE.
20190617 135412
Malování na chodníku
17. června jsme spojily kreativitu a soutěživého ducha - malovali jsme na chodník na téma oblíbené zvíře a pohádková postava.
Další foto ZDE.
20190620 132032
Třešňobraní
Ten červen se nám hezky červená. Zbarvil nám do červena i třešně před školou. Neodolali jsme a zobli jsme. Někteří si nasbírali rovnou pořádnou zásobu.
Fotečky ZDE.
20190531 134404

V pátek 31.5. jsme s dětmi oslavili Den dětí formou sportovního odpoledne. Na děti čekaly záludné disciplíny jako skákání po jedné noze, slalom s míčem i florbalkou, chůze v obřích nohách, žabí skoky nebo chůze s pinpongovým míčkem. Všechny týmy si i s nejtěžšími úkoly poradily a získaly mnoho odměn. Další foto ZDE.

20190529 154213 29.5. si pro nás připravil dramatický kroužek loutkové divadlo o Nespokojené Bertě. Představení díky hojné účasti praskalo ve švech. Naši malí herci doprovázeli svými hlasy pohádku o věčně nespokojené dívce, která pořád chtěla víc a víc, až neměla nic. Diváci byli nadšení a samozřejmě odvahu i herecký výkon odměnili dlouhým potleskem. Těšíme se, co nám nachystají příště. Další fotky ZDE.
20190503 144252

Tvoření čarodějových pomocníků a výroba lektvaru
V rámci slavení "pálení čarodejnic" 30.4. jsme se pustili do povídání o čarodejnicích, Filipojakubské noci, o tom jak si čaredějku či čaroděje představujeme, co všechno umí a kdo nebo co jim pomáhá. Znalosti jsme si ověřili pomocí kvízu. Pak jsme si vlastního čarodějnického pomocníka vyrobili, většinou kočku či sovu. Také jsme si vyzkoušeli vyrábět lektvar, kdy děti samy přidávaly dle receptu přísady tak, aby jim vznikl bublající a pěnící lektvar. Všem skupinkám se lektvar vydařil. Více fotografií naleznete ZDE a ZDE.

 20190426 125209  

Den Země ve školní družině

Povídali jsme si o tom co Zemi škodí, co jí prosívá a jak můžeme naší planetě pomoct, aby byla zdravá. Děti pracovali ve skupinkách, vybarvili si planetu a společně se těmto palčivým otázkám snažili přijít na kloub. Další blok jsme věnovali třídění odpadu, s dětmi jsme roztřídili veškerý odpad, který jsme v družině našli a pak jsme ho i donesli do správných kontejnerů vysypat. Třídění jsme procvičovali i formou tematického pexesa. Další fotky najdete ZDE.

 

I v letošním školním roce uskuteční ŠD tradiční letní tábor v Zákopčí. 
RS Zákopčí, prostřednictvím vychovatelek ŠD, připravuje pro děti v období od 20. 7. do 27. 7. 2019 prázdninový pobyt s několikaletou tradicí a u dětí velice oblíbený, v přírodní oblasti Moravskoslezských Beskyd /Hutisko – Solanec/.
Cena pobytu je 3 400,- Kč
V ceně tábora je zahrnuta doprava, ubytování, 5x denně strava, pitný režim po celý den, poplatky za vstupy, odměny pro děti, autobusové výlety, pojištění. Ubytování je ve zděné budově. Pokoje pro 4 - 6 dětí. Sociální zařízení na chodbě.V budově máme k dispozici: tělocvičnu, stoly na stolní tenis, kulturní místnost s TV a DVD.Budovu obklopuje sportovně - rekreační areál, ve kterém je hřiště na vybíjenou, fotbal, ohniště pro táboráky s posezením, houpačky, prolézačky, venkovní bazén.Zajištěna autobusová doprava.

Připraven bohatý program:
- pěší výlety za turistickými zajímavostmi v okolí (Soláň, Hutisko – Solanec…)
- 2 celodenní výlety autobusem
- dle možností návštěva lanového centra, koupaliště, jízda na koních
- využití bazénu u budovy
- sportovní soutěže, turnaje a hry
- večery u táboráku
- diskotéky, karneval, karaoke   

Závazné přihlášky si vyzvedněte ve ŠD do konce února, možno zaslat i na email. Termín zaplacení nejpozději do 20. 6. 2019 (možnost příspěvku z FKSP). Úhradu lze provést převodním příkazem nebo poštovní poukázkou. Bližší informace získáte u vedoucí vychovatelky R. Plevákové ve školní družině nebo na tel. č. 722 502 387. Číslo účtu a další formality týkající se úhrady budou uvedeny na závazné přihlášce. S táborem máme velmi dobré zkušenosti. Děti si ho oblíbily a rády se do něj vrací. Věříme, že i tentokrát budete akceptovat naši nabídku.  Renáta Pleváková