Školní rok 2019/2020
Akce září 2019 24. září proběhne od 13. 45 do 15. 00 hod na školním hřišti DRAKIÁDA. V případě deště bude náhradní termín.
Školní rok 2018/2019
20190430 143004
Hrajeme twister!
I v nepřízni počasí se umíme zabavit na dlouhou dobu. Stačí vytáhnout twister a protáhnout smíchy bránice.
Další fotky ZDE.
20190513 141441 Pokus s rostlinkami
Během května jsme si povídali o rostlinkách a jejich životních podmínkách růstu jako je světlo, voda, půda a další. Co se ale stane když něco z toho nemají? Zkoumali jsme to více než měsíc. Příroda nás trochu převezla a v těch vedrech se lépe dařilo semínkům schovaných v krabici. Ale i to je výsledek!
Foto ZDE.
Dobrodružný výlet do Zoo
V půlce června jsme si udělali dobrodružný výlet do Zoo. Ostravská Zoo je pro řadu z nás již dávno známá, ale vždy umí překvapit. Kdo by třeba čekal, že budeme chytat zatoulané kůzle? Nebo, že budeme hledat každý pramínek vody pro osvěžení? Nebo, že si všichni povinně dáme zmrzlinu? A že to všecko stihneme na čas, i když se to tak v průběhu vůbec netváří? Jsme skvělí dobrodruzi a moc nás to bavilo.
Další fotečky ZDE.
20190617 135412
Malování na chodníku
17. června jsme spojily kreativitu a soutěživého ducha - malovali jsme na chodník na téma oblíbené zvíře a pohádková postava.
Další foto ZDE.
20190620 132032
Třešňobraní
Ten červen se nám hezky červená. Zbarvil nám do červena i třešně před školou. Neodolali jsme a zobli jsme. Někteří si nasbírali rovnou pořádnou zásobu.
Fotečky ZDE.
20190531 134404

V pátek 31.5. jsme s dětmi oslavili Den dětí formou sportovního odpoledne. Na děti čekaly záludné disciplíny jako skákání po jedné noze, slalom s míčem i florbalkou, chůze v obřích nohách, žabí skoky nebo chůze s pinpongovým míčkem. Všechny týmy si i s nejtěžšími úkoly poradily a získaly mnoho odměn. Další foto ZDE.

20190529 154213 29.5. si pro nás připravil dramatický kroužek loutkové divadlo o Nespokojené Bertě. Představení díky hojné účasti praskalo ve švech. Naši malí herci doprovázeli svými hlasy pohádku o věčně nespokojené dívce, která pořád chtěla víc a víc, až neměla nic. Diváci byli nadšení a samozřejmě odvahu i herecký výkon odměnili dlouhým potleskem. Těšíme se, co nám nachystají příště. Další fotky ZDE.
20190503 144252

Tvoření čarodějových pomocníků a výroba lektvaru
V rámci slavení "pálení čarodejnic" 30.4. jsme se pustili do povídání o čarodejnicích, Filipojakubské noci, o tom jak si čaredějku či čaroděje představujeme, co všechno umí a kdo nebo co jim pomáhá. Znalosti jsme si ověřili pomocí kvízu. Pak jsme si vlastního čarodějnického pomocníka vyrobili, většinou kočku či sovu. Také jsme si vyzkoušeli vyrábět lektvar, kdy děti samy přidávaly dle receptu přísady tak, aby jim vznikl bublající a pěnící lektvar. Všem skupinkám se lektvar vydařil. Více fotografií naleznete ZDE a ZDE.

20190426 125209

Den Země ve školní družině

Povídali jsme si o tom co Zemi škodí, co jí prosívá a jak můžeme naší planetě pomoct, aby byla zdravá. Děti pracovali ve skupinkách, vybarvili si planetu a společně se těmto palčivým otázkám snažili přijít na kloub. Další blok jsme věnovali třídění odpadu, s dětmi jsme roztřídili veškerý odpad, který jsme v družině našli a pak jsme ho i donesli do správných kontejnerů vysypat. Třídění jsme procvičovali i formou tematického pexesa. Další fotky najdete ZDE.