20190503 144252

Tvoření čarodějových pomocníků a výroba lektvaru

V rámci slavení "pálení čarodejnic" 30.4. jsme se pustili do povídání o čarodejnicích, Filipojakubské noci, o tom jak si čaredějku či čaroděje představujeme, co všechno umí a kdo nebo co jim pomáhá. Znalosti jsme si ověřili pomocí kvízu. Pak jsme si vlastního čarodějnického pomocníka vyrobili, většinou kočku či sovu. Také jsme si vyzkoušeli vyrábět lektvar, kdy děti samy přidávaly dle receptu přísady tak, aby jim vznikl bublající a pěnící lektvar. Všem skupinkám se lektvar vydařil. Více fotografií naleznete ZDE a ZDE.

20190426 125209

Den Země ve školní družině

Povídali jsme si o tom co Zemi škodí, co jí prosívá a jak můžeme naší planetě pomoct, aby byla zdravá. Děti pracovali ve skupinkách, vybarvili si planetu a společně se těmto palčivým otázkám snažili přijít na kloub. Další blok jsme věnovali třídění odpadu, s dětmi jsme roztřídili veškerý odpad, který jsme v družině našli a pak jsme ho i donesli do správných kontejnerů vysypat. Třídění jsme procvičovali i formou tematického pexesa. Další fotky najdete ZDE.

I v letošním školním roce uskuteční ŠD tradiční letní tábor v Zákopčí.
RS Zákopčí, prostřednictvím vychovatelek ŠD, připravuje pro děti v období od 20. 7. do 27. 7. 2019 prázdninový pobyt s několikaletou tradicí a u dětí velice oblíbený, v přírodní oblasti Moravskoslezských Beskyd /Hutisko – Solanec/.
Cena pobytu je 3 400,- Kč
V ceně tábora je zahrnuta doprava, ubytování, 5x denně strava, pitný režim po celý den, poplatky za vstupy, odměny pro děti, autobusové výlety, pojištění. Ubytování je ve zděné budově. Pokoje pro 4 - 6 dětí. Sociální zařízení na chodbě.V budově máme k dispozici: tělocvičnu, stoly na stolní tenis, kulturní místnost s TV a DVD.Budovu obklopuje sportovně - rekreační areál, ve kterém je hřiště na vybíjenou, fotbal, ohniště pro táboráky s posezením, houpačky, prolézačky, venkovní bazén.Zajištěna autobusová doprava.

Připraven bohatý program:
- pěší výlety za turistickými zajímavostmi v okolí (Soláň, Hutisko – Solanec…)
- 2 celodenní výlety autobusem
- dle možností návštěva lanového centra, koupaliště, jízda na koních
- využití bazénu u budovy
- sportovní soutěže, turnaje a hry
- večery u táboráku
- diskotéky, karneval, karaoke

Závazné přihlášky si vyzvedněte ve ŠD do konce února, možno zaslat i na email. Termín zaplacení nejpozději do 20. 6. 2019 (možnost příspěvku z FKSP). Úhradu lze provést převodním příkazem nebo poštovní poukázkou. Bližší informace získáte u vedoucí vychovatelky R. Plevákové ve školní družině nebo na tel. č. 722 502 387. Číslo účtu a další formality týkající se úhrady budou uvedeny na závazné přihlášce. S táborem máme velmi dobré zkušenosti. Děti si ho oblíbily a rády se do něj vrací. Věříme, že i tentokrát budete akceptovat naši nabídku.  Renáta Pleváková

Akce školní družiny březen 2019:
4. 3. divadélko Smíšek
11. 3. Fotbalový turnaj