Třída 1.B

14.5.2020

UPOZORNĚNÍ!!!

Na základě rozhodnutí ÚMOb Ostrava - Jih je možné přihlásit žáky 1.st. k dobrovolné účasti na výuce do 15. 5. 2020 pouze do 9:00 hodin.
Prosíme o urychlené odevzdání Závazné přihlášky na vrátnici školy nebo zaslání emailem.
Děkujeme za pochopení.

Dobrý den,

níže odkaz a info ke vzdělávání ve školních slupinách:

Květnové aktivity 1.B

Adělka1fotbal Domčapřání1

přání2přání3

11.5. 2020

A protože se v tomto týdnu v Prvouce věnujete ročním obdobím a měsícům v roce, něco pro zpestření :)

Pracovní list si můžete vytisknout a vybarvit.

Milé maminky ,

přeji Vám předběžně k vašemu-našemu svátku jen dobré , s dětmi víc radostí než starostí a hlavně spoustu příjemných společných rodinných chvil. Děkuji za odhodlanost a nemalé úsilí při zvládání všech domácích , školních a jiných povinností. Děti prosím a vzkazuji jim, ať Vám nakreslí pěkný obrázek -  v souvislosti se slabikářem klidně váš portrét, nebo vyrobí pro vás přáníčko . Pokud se tak podaří, vyfoťte a pošlete mi. Zkusím přidat na společný web naší třídy na www.zskosare.cz

Přání

S pozdravem a přáním pěkného dne

L.P.

Milí rodiče,

zdravím Vás v této neobvyklé situaci. Moc Vám děkuji , že doma s dětmi pilně pracujete a posíláte vypracované úkoly a domácí výtvory :)

Komu se stále nedaří najít cestu pro komunikaci se mnou, znovu vkládám možnosti spojení:email -   lpplacha@gmail.com

skype: live:.cid.bbc443f819e4070d

Samozřejmě nadále sledujte zprávy v DM software, kam posílám nově zadané úkoly k vypracování.

Prosím, abyste mi alespoň 2x týdně zaslali vámi vybraná vyfocená cvičení ze slabikáře, písanky, a pracovního sešitu do matematiky, vypracovanou stránku z prvouky 1x týdně, na výše uvedený email nebo ještě lépe na skype. Vybraná cvičení překontroluji, popř. vás upozorním na možné chyby a jejich nápravu.

Jarní podzrav od naší spolužačky. Adélko, moc se povedly :)

Rozvrh hodin pro školní rok 2019/2020
rozvrh1b

Milí rodiče,

nabízím další možnost komunikace. Můžete mě kontaktovat přes skype: Ludmila Plachá . Touto cestou mi můžete napsat, zaslat fotky vypracovaných úkolů, ať vidím, jak se vám s dětmi práce daří :) , dotazy k nim. Po předchozí domluvě můžeme zkusit i hovor nebo videohovor.

I nadále sledujte zprávy na DM software, kam budu i nadále zasílat aktuální informace a další úkoly.

Přeji pevné zdraví, nervy a dobrou náladu.

Pasování na čtenáře
DNes jsme se v knihovně zúčastnili slavnostní akce - Pasování prvňáčků na čtenáře. Programem nás prováděla popletená teta Běta a její neteř Marjánka. Některými pohádkami dětem pěkně pletly hlavu, ale naši prvňáci se nedali. Všechno dokázali napravit a poradit tetě, jak je to správně:)

20200304 085916

Další fotky ZDE

Týden zdravých svačin

V rámci projektu Týdne zdravých svačin jsme se seznamovali se zdravým životním stylem, vybírali zdravé a chutné potraviny do našeho jídelníčku a také jsme si společně připravili ovocný salát ke svačince :)

Papírové zoubkové koláže se vydařily :)

Collage 2020 02 07 19 56 05

Dnes jsme společnými silami zvládli skupinovou práci. V prvouce  jsme si obkreslili človíčka a doplnili k němu názvy částí lidského těla. Vše jsme zvládli na jedničku s hvězdičkou 💥a zapojili se opravdu všichni.

Collage 2020 02 04 21 25 55

Milí rodiče,

gratuluji Vám i Vašim dětem k jejich prvnímu vysvědčení. Moc Vám děkuji za Vaši spolupráci, trpělivost, podporu dětí při cestě k samostatnosti a radosti z poznávání a učení se novému.

I v dalším pololetí nás čeká spousta nejen vzdělávacích akcí. Jako první se uskuteční hned v pátek 7. 2., bude Srdíčkový den. Děti mohou přijít v růžové, červené či fialové barvě nebo si mohou svůj oděv ozdobit srdíčky.

Lednoví oslavenci

lednoví oslavenci 1.B

Exkurze do OZO Ostrava, pondělí 20.1.2020

Formou příběhu a her se děti seznamovaly se správným tříděním odpadů. Všichni si odnesli nové vědomosti a malé dárečky :)

ozo3

ozo4

Vítám Vás v Novém roce. Přeji Vám i vašim dětem  pevné zdraví a hodně štěstí.

Můžeme se i letos těšit na spoustu aktivit.

Jako první bude exkurze do OZO. Dne 20.1. Exkurze zdarma, hradí se pouze doprava. Bližší info bude v  DM software.

Vánoční 1.B
1.B vánoční
Prosincová oslavenkyně :)
Peosinec oslava
Prosinec oslava2
Knihovnická lekce s Večerníčkem.
knihovna1
knihovna2
knihovna4
Mikulášská nadílka, i Čert a Anděl měli co sdělit našim dětem.
Mikuláš 1.B
 Mikuláš2 1.B