Soutěže

"Hurá na tetru"
Ve středu 19.6.2019 se žáci a žákyně 5. tříd zúčastnili krásné atletické akce „Hurá na tretru“. Kde si vyzkoušeli základy atletických disciplín – hod medicinbalem, hod raketkou, štafetový běh, skok z místa a překážkový běh. Po náročném sportovním dni žáky čekala odměna v podobě autogramiády atletických hvězd.  Celkem se zúčastnilo 15 škol z celého kraje, naši žáci obsadili 14. místo, blahopřejeme.
Fotografie naleznete ZDE.
7557d9cacde2487777e84e676f871ed7.0
Turnaj Ostravských škol v plážovém volejbalu
V pátek 21.6.2019 se vybraní žáci zúčastnili turnaje Ostravských škol v plážovém volejbalu na Varenské ulici. Slunečné počasí, obětavé zákroky v poli, tvrdé smeče a dobrá nálada ozdobila tento sportovní den. Naši žáci, po smolné prohře o postup do semifinále, nakonec obsadili krásné 6. místo. Odměnou všem bylo koupání v bazénu. Děkujeme za reprezentaci školy.
Náš tým:
Tereza Dobešová, Klárka Strigáčová, Aneta Gierczaková, Markéta Jurásková, Patrik Buček, Marek Koval´, David Demel, Filip Ngo, Patrik Jemelka, Roman Kondáš, Pavel Kravárik.
Fotografie naleznete ZDE.
 5b160c425e0a674a8aa987d1ca60304c.0

Sportovní výzdoba
Měsíc květen patřil sportu. Naše škola vyhlásila v tomto měsíci soutěž o nejhezčí a nejoriginálnější sportovní výzdobu. Žáci byli opravdu kreativní. Použili míče, hokejky, dresy, medaile, diplomy, výkresy, aby vyzdobili své třídy. Konečné pořadí nakonec dopadlo takto:
1. místo 9.A
2. místo 8.A
3.
místo 1.B
Dětem byl odměnou studený nanuk, který v parných dnech udělal obrovskou radost. Blahopřejeme.

Okresní kolo Pythagoriády
Dne 28. 5. 2019 proběhlo na Gymnáziu Olgy Havlové okresní kolo Pythagoriády, do kterého postoupili David Vrága (7.B) a Dominik Michael Koyš (8.A).

pyht3
Velikonoční výzdoba tříd
V měsíci dubnu proběhla na naší škole soutěž o nejoriginálnější velikonoční výzdobu (nástěnku). Z 9-ti soutěžních nástěnek měli žáci možnost hlasovat dle vlastního názoru. Dvě nástěnky s největším počtem hlasů byly vyhodnoceny, za první stupeň nástěnka třídy 3.B. Za druhý stupeň nástěnka třídy 7.B.
Žáci obou tříd byli odměněni čokoládovými zajíci. Všem děkujeme za krásnou výzdobu tříd.
vyzdoba
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - okresní kolo
David Vrága ze 7.B se umístil na 12 místě z 47 žáků v kategorii Z7
MOV

Matematická soutěž KLOKAN
Nejúspěšnějším řešitelem naší školy se stal David Vrága ze 7.B, který se usmístil na 8. místě v rámci Ostravských škol v kategorii Benjamín.

klokanV

Okresní kolo MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY
V úterý 9. 4. 2019 se dva úspěšní řešitelé domácího kola Matematické olympiády (Dominik Michael Koyš z 8.A a David Vrága ze 7.B) zúčastnili okresního kola Matematické olympiády na Wichtrleho gymnázium.
Výsledky: David Vrága z 7.B se umístil na 12 místě z 47 v kategorii Z7.
Blahopřejeme.

matika

Školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda - 4. 4. 2019
Ve čtvrtek 4. 4. 2019 proběhlo ve fyzikální učebně školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, které se zúčastnili žáci 6., 7. a 8. ročníků. Postupující do dalšího kola jsou:  Dominik Michael Koyš z 8.A a David Vrága ze 7.B.
Fotografie naleznete ZDE.

pythagoriáda1

Matematická soutěž KLOKAN
Třídní kolektivy 6.A, 7.A, 7.B, 8.A, 8.B se zúčastnili školního kola této matematické soutěže. Nejúspěšnějším řešitelem na škole byl David Vrága ze 7.B. Umístil se na 8. místě v rámci škol v Ostravě v kategorii BENJAMÍN.

Olympiáda z anglického jazyka
Dne 25. 1. 2019 proběhlo školní kolo Olympiády z anglického jazyka, kterého se zúčastnilo 36 žáků naší školy.
V první kategorií (6. – 7. třídy) se na prvním místě umístil Tomáš Bárta ze 7. B, druhé místo získal Andreas Pham z 6. B, a třetí místo obsadil Jakub Delinčák ze 7. A.
Ve druhé kategorií (8. – 9. třídy) první místo získal žák z 9. A, Damián Rada. Druhé místo si mezi sebou rozdělili Jiří Prokůpek z 8. A a Linda Nguyenová z 9. A. Na třetím místě se umístila Aleksandra Christová ze třídy 9. A.
Do okresního kola Olympiády z anglického jazyka postupuje Damián Rada z 9. A.
Úspěšným vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme.

Recitační soutěž z anglického jazyka
Dne 14. 2. 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnilo se ho 26 žáků 6. – 9. tříd.
V první kategorií 6. – 7. tříd zvítězil žák ze 7. B, Adam Dehner. Druhé místo obsadila Klára Strigačová ze 7. A, a o třetí místo se podělily Veronika Prchalová z 6. A a Ines Mrassi z 6. B.
Ve druhé kategorií 8. – 9. tříd získala první místo žákyně Aleksandra Christová z 9. A. Na druhém místě se umístili žáci z 8. A, Matěj Hlavička a Nikol Lipovská. Třetí místo si úspěšně obhájila Nikol Radová z 8. B.
Všem vítězům gratulujeme a zúčastněným děkujeme.

Speeling Bee - 1. kategorie

Speeling Bee - 2. kategorie