Sport a volný čas

„ SUPER 100“
V pátek 17.5.2019 se žáci sedmých tříd vypravili na unikátní závod „ SUPER 100“ u Avion parku v Ostravě. Čekala nás neskutečná, 100 metrů dlouhá, závodní dráha z nafukovaček, skákacích hradů a překážek. Vždy proti sobě závodili dva žáci, postupoval rychlejší. První čtyři žáci z naší školy změřili síly ve velkém finále proti ostatním školám z našeho obvodu. Celý den byl pro děti připraven bohatý sportovní program, pitný režim, občerstvení a krásné ceny pro všechny účastníky.
Nejrychlejší běžci naší školy:
1. Adam Dehner
2. Nathalia Hermanová
3. Tereza Dobešová
4. Lukáš Čížek
Žáci Adam Dehner a Tereza Dobešová postoupili mezi 12 nejlepších běžců v rámci všech škol. Nutno podotknout, že dráha byla fyzicky náročná a finalisté si šáhli na dno svých fyzických sil.
Děkujeme všem za nádherný sportovní den a vzornou reprezentaci školy.

Super 1005

Volejbalový turnaj Polanka - 3. 5. 2019

Dne 3. 5. 2019 se žáci a žákyně 8. a 9. tříd zúčastnili volejbalového turnaje v Polance nad Odrou.  Podmínkou pro hru byly nejméně tři dívky na hřišti – nás reprezentovaly Ester Muntágová, Natálie Grušková a Markéta Jurásková.
Naši skupinu tvořily následující školy:
ZŠ Polanka  8.A
ZŠ J. Valčíka
ZŠ Klimkovice
ZŠ Polanka 9.A
Bohužel v těžké konkurenci žáků hrajících volejbal závodně, se nám povedlo pouze jednou remizovat a obsadili jsme 5. místo. Nutno podotknout, že většinu setů jsme prohráli 14:15 a naši žáci předvedli skvělou hru a rozhodně se za předvedený výkon nemusí stydět.
Na naší škole se rozjel volejbalový kroužek.
Proto věříme, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.
Všem děkujeme za krásný sportovní zážitek.

volejbal

17. 4. 2019 - Turnaj v minifotbalu chlapců 8. a 9. tříd
Ve středu 17.4. se chlapci 8. a 9. tříd účastnili turnaje v minifotbalu na ZŠ Kosmonautů. Ve skupině nás čekali oba domácí soupeři a po skvělých týmových výkonech jsme oba zápasy remizovali. Se ZŠ Kosmonautů 15 jsme remizovali 2:2. Druhý zápas jsme se ZŠ Kosmonautů 13  neudrželi nadějné vedení 3:1 a remizovali 3:3.
K postupu do finále jsme museli porazit favorita ZŠ Klegova, což byl nadlidský úkol, chlapci odehráli zápas v přátelském duchu a ocenili kvalitu soupeře. Bohužel se naši borci nezkoncentrovali na zápas o třetí místo opět se ZŠ Kosmonautů 15 a prohráli 4:2, přesto děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovný výkon a sportovní zážitek.

miniflorbal

Obvodní kolo ve vybíjené 4. a 5. tříd - 26. 3. 2019
V úterý 26. 3. 2019 se žákyně 4. a 5. tříd účastnily obvodního kola ve vybíjené na ZŠ A. Kučery. Turnaj byl velice vyrovnaný a naše žákyně zápasy prohrávaly v nejtěsnějším možném rozdílu jedné či dvou vybitých. Příčinou, hlavně v začátku, byla velká nervozita a časté provinění proti pravidlům. V posledním zápase jsme remizovaly se ZŠ Mitušova. Všem hráčkám děkujeme za reprezentaci školy a umístnění na 5. místě.

Atletické přebory žáků 8. a 9. tříd  - 20. 3. 2019
Ve středu 20. 3. 2019 se naši žáci účastnili Atletických přeborů žáků 8. a 9. tříd městského obvodu Jih. V konkurenci vrcholových atletů skvěle obstáli a získali řadu cenných kovů. Blahopřejeme.
Marek Koval´- 1. místo skok daleký
Dominik Vlček – 2. místo 800 m
Sabina Knapíková – 2. místo vrh koulí
Markéta Jurásková – 3. místo skok daleký, 600 m
Izabela Breyerová – 3. místo vrh koulí
Aneta Gierczaková – 3. místo 600 m
Martin Szewczyk – 3. místo 60 m
Žáci 8. tříd navíc získali skvělé 5. místo vrámci celkového hodnocení škol.

Ozdravný pobyt pro žáky II. stupně v Holčovicích 24. 2. -  9. 3. 2019

Volejbal
Naše škola spolupracuje s volejbalovým klubem Ostrava. Žáci naší školy mohou navštěvovat volejbalový kroužek, který je každou středu od 12.45 hod do 13.45 hod pro žáky 1. stupně a od 14.00 hod do 15.30 hod pro žáky 2. stupně. Více informací podá paní učitelka Tereza Petrová.