Sport a volný čas

 


PLAKATletnikempy2021JPG

 


 

den zemejpg

Den Země - ze života hmyzu 2021


tabor akord 2021

Příměstský tábor Indiánské léto


Jeseník - Zlatý chlum - lázně priessnitz Jeseník 

V neděli 11.10.2020 se uspořádal další výlet z projektu "Přírodní naučné stezky našeho regionu". Naše kroky tentokrát směřovaly na rozhlednu Zlatý Chlum.  Poté nás cesta dovedla na Čertovy kameny, kde se žáci proměnili v malé horolezce a adrenalinový zážitek zdokumentovala fotografie na vrcholu. Dětské hřiště a Obří výhledna v Balneo parku byla krásná tečka za skvělým dnem.

                    IMG 20201011 WA0013                                    IMG 20201011 WA0018


Kroužek volejbalu je z důvodu opatření vlády na 14 dní pozastaven. Děkuji za pochopení Petrová.


 

Jeseníky - Malá Morávka - Karlova Studánka

V neděli 20.9. se uskutečnil pro děti výlet z projektu " Přírodní naučné stezky našeho regionu"s přispěním Statutárního města Ostrava. Výletu se zúčastnilo přes 30 dětí a naučná stezka vedla z obce Malá Morávka až do Karlovy Studánky. Pro děti jsou připraveny i další výlety. 

výlet Jeseníky

lávové pole

Jeseníky1
Pozor změna!!! Kroužek volejbalu každé úterý a středa od 14:00 do 15:30, změna z důvodu velké vytíženosti tělocvičen. Děkuji za pochopení Petrová.

Ve sředu 16.9.2020 se na naší škole uskutečnila ukázková hodina florbalu pod vedením zkušených hráček FBC Pepino. Děti si hodinu moc užily.

IMG 20200916 115720

IMG 20200916 113713

Purple with 3 Photos Hip Hop Event Dance Poster (002).jpg T-centrum (002).png

Projekt z Magistrátu města Ostravy s dětmi na hory 28.8.2020.

Naše škola vyrazila na Ostravici. Navštívili jsme dřevěné sochy a pak se vydali po Medvědích tlapkách. Krásný den jsme zakončili hledáním pokladu. Co myslíte, našli jsme:-)?

Školní vzělávací dny den druhý.

Vydali jsme se vlakem do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Hranickou propast. Věděli jste, že je nejhlubší zatopenou propastí světa a stále není objeveno dno? Poté nás čekala prohlídka Zbrašovské aragonitové jeskyně, oběd, dětské hřiště a hurá domů.

received 603894540274964

Školní vzdělávací dny den třetí.

Ranní rozcvička v tělocvičně byla náročná - instruktor Matěj nám dělá nepřekonatelné opičí dráhy. Po svačině jsme vyrazili na lezeckou stěnu do Vítkovic, kde nás čekal náročný sportovní den - hry, lukostřelba, posilování a spousta dalších aktivit. Zasloužený oběd celá skupina netrpělivě vyhlížela. Nejlepší lezkyní se stala Tereza Bučková, nutno podotknout, že některé děti opravdu překonaly samy sebe.

received 534036664031421

Vzdělávací dny den čtvrtý.

Opět nás provázelo krásné počasí. Vydali jsme se na Landek, kde je hornické muzeum. Na Báňské záchranné stanici, jsme si vyzkoušeli výcvik v terénu. Poté jsme sfárali do štoly Urx. Nakonec nás čekala jízda hornickým vláčkem. Výborný oběd a dětské hriště bylo třešničkou na dortu za báječným dnem.

IMG 20200827 WA0004

Turistický kroužek Štramberk - botanická zahrada

17.6. proběhl další výlet turistického kroužku, tentokrát na Štramberk. Šli jsme cestou necestou přes botanickou zahradu, kde kromě spousty lučního kvítí nádherně kvetly i lekníny, pak bylo nezbytné zastavit se na náměstí na ŠTRAMBERSKÉ UŠI, nahoru k Trúbě a nakonec k jeskyni Šipka.

Štramberk zahrada

uši

botanická zahrada kytky

Další foto ZDE

Turistický kroužek - výlet Ostravice

4.6.2020 proběhl výlet turistického kroužku na Ostravici za poznáním. Děti se seznámily se zvířaty, která žijí v Beskydech, poznávaly stromy, hledaly nejdelší šišku, hrály hry a nakonec si opekly buřtíky. Už teď se všichni těšíme na další výlet.

1

2

 
 

Obvodní kolo ve volejbale

Dne 5.3.2020 se uskutečnilo obvodní kolo ve volejbale starších dívek na ZŠ Bělský les. Děvčata předvedla moc pěkný a bojovný výkon. V konkurenci děvčat specializující se na volejbal jsme, bohužel, neuspěly. Základní škola Volgogradská a Stará Bělá nás porazila 2:0. S děvčaty, která se věnují volejbalu v rámci hodin tělesné výchovy, jsme hrály velice vyrovnaně - ZŠ Horymírova 1:1. Konečné 5. místo odpovídá naší předvedené hře. Všem dívkám děkujeme za reprezentaci školy.
Naše družstvo:
Markéta Jurásková
Natálie Grušková
Radka Schneidrová
Nikol Lipovská
Terka Dobešová
Klárka Strigačová
Iva Randulová
Klárka Dehnerová

VOLIŠ

A máme plno !!! :)

Tak nám do turisťáku přibyli 4 noví prvňáčci a máme plno...25 dětí do tělocvičny i na výlety. 
A na výlety jsou zváni i rodiče .

22.2.2020 Turistický kroužek - bruslení

Když je venku nevlídno a na výlety ještě není ten správný čas,dá se strávit sobota bez nudy třeba na bruslení s kamarády z turistického kroužku.

bruslení

 Ve středu 19. 2. 2020 se konal sportovní den v Bělském lese žáků 8. a 9. tříd

Žáci plnili atletické disciplíny - běh 800 m, běh 60 m, štafeta, skok do dálky, vrh koulí. Počasí nám přálo a svítilo sluníčko. Tento den jsme také brali jako přípravu na blížící se Atletické přebory v březnu. Všem děkujeme za předvedené výkony.

sportovní den

Turnaj v basketbalu žáků 8. a 9. tříd na ZŠ Srbská 18. 2. 2020 

se nám bohužel  moc nevydařil. Chlapce musím pochválit za dobrou obranu a nasazení. Bohužel tento sport se hraje na koše, a těch jsme dali velice málo. Ve skupině jsme obsadili 4. místo a do dalších bojů nepostoupili.

basket

Turnaj v přehazované žáků 5.tříd na ZŠ Horymírova dne 5.2.2020

Počáteční nervozita a porážka nastartovala naše žáky k dobré hře a k výhrám nad ZŠ Horymírova a ZŠ Volgogradská. Konečné 4. místo hodnotíme kladně. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

IMG 20200205 095959

Turistický kroužek - II.pololetí

Nabízím  5 nových volných míst v turistickém kroužku pro děti 1.- 3. tříd   Kroužek probíhá každou středu od 13.30 - 14.15 v tělocvičně a 1 x za měsíc víkendová aktivita (výlet, bruslení, plavání).Platba 500,- Kč na pololetí.

Informace a přihlášky ve III.B p.uč. Jana Misiarzová

ondřejník

mlýn

štramberk

hry v tělocvičně

 Bruslení turistického kroužku

Když není venku bílo, užíváme si zimu aspoň na zimním stadioně Sareza v Porubě.

collage 1

Volejbal Košařka - co je nového?

Kromě intenzivního tréninku a nácviku odbití obouruč vrchem a podání, které je nezbytné pro první turnaj, máme nová trička. Co myslíte, sluší nám? :-)

voliš 2

košařka

ČEPS - florbalový turnaj žáků I. stupně

Dne 2.12.2019 se výběr žáků naší školy, pod vedením kapitánky Kateřiny Suchancové, zúčastnil turnaje ve florbalu v ČPP Aréně. První zápas s favoritem, a pozdějším vítězem, ZŠ Porubská svazovala nervozita. Nadějné snížení stavu na 3:4 jsme neudrželi a zápas prohráli. Postupně jsme se rozehrávali a porazili ZŠ Krestova a ZŠ Kosmonautů. Konečné 3. místo hodnotíme kladně, ale víme, na čem pracovat, a v čem se do budoucna zlepšovat. Všem děkujeme za reprezentaci školy.

florbal

Sportovní úspěch našich borců
Dne 12.11.2019 proběhlo obvodní kolo ve florbalu žáků 6. a 7. tříd. Náš výběr, pod skvělým vedením kapitána Patrika Fojtíka, obsadil 2. místo.

Základní skupinu naši kluci ovládli, poté postoupili do finálové skupiny, kde velice těsná porážka 1:2 se ZŠ Klegova rozhodla o konečném pořadí.
Z celkového počtu 9-ti škol považujeme tento výsledek za velký úspěch, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Náš tým:
Patrik Fojtík
Karel Mirga
Samuel Červeňák
Jakub Kubečka
Dominik Horváth
Jakub Demel
Antonín Záviský
Matěj Schejbal
Adam Pěšala
Michael Pecha
Nikolas Kandžus - brankář

IMG 20191112 125342

Halloween na zámku v Raduni
V sobotu si žáci  z turistického kroužku užili další výlet  a strašidelnou atmosféru zámku Raduň, který byl připraven se speciální halloweenskou prohlídkou.Počasí nám přálo,tak jsme ještě před tím stihli bitvu v listí a řádění na dětském hřišti.
Daší fotečky ZDE

cats 5

První výlet turistického kroužku na Ondřejník
další foto ZDE

cats 4

Turnaj v sálové kopané

První letošní mezi školní turnaj máme za sebou!!! Turnaj v sálové kopané žáků 6. a 7. tříd, konaný na ZŠ Klegova 15.10.2019, dopadl skvěle. Tým složený z žáků: Dominik Horváth, Jakub Demel, Matěj Schejbal, Adam Pěšala, Michael Pecha, Dominik Červeňák, Nikolas Kandžus, Jakub Kubečka, Patrik Fojtík a Karel Mirga obsadil úžasné 2. místo. Jediným přemožitelem našich borců byla ZŠ Klegova. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Další foto ZDE.

IMG 20191015 083550

KROUŽEK VOLEJBALU

v úterý 17.9.2019  se rozběhne kroužek volejbalu od 14:00 do 15:30  pro I. i II. stupeň. Přihlášky si děti mohou vyzvednout u paní učitelky Petrové v kabinetu Tv. Nově budeme přihlášeni do pravidelné soutěže, dle výkonnostní úrovně dětí.

logov

"Hurá na tetru"

Ve středu 19.6.2019 se žáci a žákyně 5. tříd zúčastnili krásné atletické akce „Hurá na tretru“. Kde si vyzkoušeli základy atletických disciplín – hod medicinbalem, hod raketkou, štafetový běh, skok z místa a překážkový běh. Po náročném sportovním dni žáky čekala odměna v podobě autogramiády atletických hvězd.  Celkem se zúčastnilo 15 škol z celého kraje, naši žáci obsadili 14. místo, blahopřejeme.
Fotografie naleznete ZDE.


Turnaj Ostravských škol v plážovém volejbalu

V pátek 21.6.2019 se vybraní žáci zúčastnili turnaje Ostravských škol v plážovém volejbalu na Varenské ulici. Slunečné počasí, obětavé zákroky v poli, tvrdé smeče a dobrá nálada ozdobila tento sportovní den. Naši žáci, po smolné prohře o postup do semifinále, nakonec obsadili krásné 6. místo. Odměnou všem bylo koupání v bazénu. Děkujeme za reprezentaci školy.
Náš tým:
Tereza Dobešová, Klárka Strigáčová, Aneta Gierczaková, Markéta Jurásková, Patrik Buček, Marek Koval´, David Demel, Filip Ngo, Patrik Jemelka, Roman Kondáš, Pavel Kravárik.
Fotografie naleznete ZDE.


"Do školy na kole"
Dne 4.6.2019 byla na Nové radnici v Ostravě oceněna žákyně 9. třídy Aneta Gierczaková za účast v projektu „Do školy na kole“. Měsíc květen byl letos opravdu nepříznivý, co se týče počasí, o to více snahu Anety oceňujeme a blahopřejeme.
Fotografie ZDE.


 

Světová FIVB tour v plážovém volejbalu
Do Ostravy zavítala v termínu 29.5.-2.6.2019 světová FIVB tour v plážovém volejbalu a naše škola u toho nemohla chybětJ. Žáci 9. a 8. ročníku v pátek fandili, tleskali a shlédli mnoho zápasů nejvyšší světové úrovně. Ti nejodvážnější dokonce prohodili s hráči pár slov nebo požádali o fotografii. Celý den nás provázelo krásné počasí, takže jsme si také zasportovali a vyhráli v soutěžích několik pěkných cen. Všem děkujeme za bezproblémové, a opravdu vzorné sportovní chování během celé akce.
Fotografie ZDE.


„ SUPER 100“
V pátek 17.5.2019 se žáci sedmých tříd vypravili na unikátní závod „ SUPER 100“ u Avion parku v Ostravě. Čekala nás neskutečná, 100 metrů dlouhá, závodní dráha z nafukovaček, skákacích hradů a překážek. Vždy proti sobě závodili dva žáci, postupoval rychlejší. První čtyři žáci z naší školy změřili síly ve velkém finále proti ostatním školám z našeho obvodu. Celý den byl pro děti připraven bohatý sportovní program, pitný režim, občerstvení a krásné ceny pro všechny účastníky.
Nejrychlejší běžci naší školy:
1. Adam Dehner
2. Nathalia Hermanová
3. Tereza Dobešová
4. Lukáš Čížek
Žáci Adam Dehner a Tereza Dobešová postoupili mezi 12 nejlepších běžců v rámci všech škol. Nutno podotknout, že dráha byla fyzicky náročná a finalisté si šáhli na dno svých fyzických sil.
Děkujeme všem za nádherný sportovní den a vzornou reprezentaci školy.
Fotografie ZDE.

Super 1005


Volejbalový turnaj Polanka - 3. 5. 2019

Dne 3. 5. 2019 se žáci a žákyně 8. a 9. tříd zúčastnili volejbalového turnaje v Polance nad Odrou.  Podmínkou pro hru byly nejméně tři dívky na hřišti – nás reprezentovaly Ester Muntágová, Natálie Grušková a Markéta Jurásková.
Naši skupinu tvořily následující školy: 
ZŠ Polanka  8.A 
ZŠ J. Valčíka 
ZŠ Klimkovice
ZŠ Polanka 9.A
Bohužel v těžké konkurenci žáků hrajících volejbal závodně, se nám povedlo pouze jednou remizovat a obsadili jsme 5. místo. Nutno podotknout, že většinu setů jsme prohráli 14:15 a naši žáci předvedli skvělou hru a rozhodně se za předvedený výkon nemusí stydět.  
Na naší škole se rozjel volejbalový kroužek. 
Proto věříme, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. 
Všem děkujeme za krásný sportovní zážitek.

volejbal


 17. 4. 2019 - Turnaj v minifotbalu chlapců 8. a 9. tříd

Ve středu 17.4. se chlapci 8. a 9. tříd účastnili turnaje v minifotbalu na ZŠ Kosmonautů. Ve skupině nás čekali oba domácí soupeři a po skvělých týmových výkonech jsme oba zápasy remizovali. Se ZŠ Kosmonautů 15 jsme remizovali 2:2. Druhý zápas jsme se ZŠ Kosmonautů 13  neudrželi nadějné vedení 3:1 a remizovali 3:3.
K postupu do finále jsme museli porazit favorita ZŠ Klegova, což byl nadlidský úkol, chlapci odehráli zápas v přátelském duchu a ocenili kvalitu soupeře. Bohužel se naši borci nezkoncentrovali na zápas o třetí místo opět se ZŠ Kosmonautů 15 a prohráli 4:2, přesto děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovný výkon a sportovní zážitek.

miniflorbal


Obvodní kolo ve vybíjené 4. a 5. tříd - 26. 3. 2019
V úterý 26. 3. 2019 se žákyně 4. a 5. tříd účastnily obvodního kola ve vybíjené na ZŠ A. Kučery. Turnaj byl velice vyrovnaný a naše žákyně zápasy prohrávaly v nejtěsnějším možném rozdílu jedné či dvou vybitých. Příčinou, hlavně v začátku, byla velká nervozita a časté provinění proti pravidlům. V posledním zápase jsme remizovaly se ZŠ Mitušova. Všem hráčkám děkujeme za reprezentaci školy a umístnění na       
5. místě.
Fotografie ZDE.

Atletické přebory žáků 8. a 9. tříd  - 20. 3. 2019
Ve středu 20. 3. 2019 se naši žáci účastnili Atletických přeborů žáků 8. a 9. tříd městského obvodu Jih. V konkurenci vrcholových atletů skvěle obstáli a získali řadu cenných kovů. Blahopřejeme.
Marek Koval´- 1. místo skok daleký
Dominik Vlček – 2. místo 800 m
Sabina Knapíková – 2. místo vrh koulí
Markéta Jurásková – 3. místo skok daleký, 600 m
Izabela Breyerová – 3. místo vrh koulí
Aneta Gierczaková – 3. místo 600 m
Martin Szewczyk – 3. místo 60 m 
Žáci 8. tříd navíc získali skvělé 5. místo vrámci celkového hodnocení škol.
Fotografie ZDE.

 


Ozdravný pobyt pro žáky II. stupně v Holčovicích 24. 2. -  9. 3. 2019 

 

Volejbal
Naše škola spolupracuje s volejbalovým klubem Ostrava. Žáci naší školy mohou navštěvovat volejbalový kroužek, který je každou středu od 12.45 hod do 13.45 hod pro žáky 1. stupně a od 14.00 hod do 15.30 hod pro žáky 2. stupně. Více informací podá paní učitelka Tereza Petrová.