Prosba – Sáčková kampaň

Vážení a milí rodiče, prarodiče, příbuzní, přátelé, učitelé  a žáci,

Dovolte, abychom Vás poprosili o pomoc s naší „Sáčkovou kampaní 2022“.

Dovolte, abychom se Vám představili: jsme žáci Ekotýmu ze Základní školy V. Košaře…

a jsme Ekoškola od roku 2018.

Chceme ukázat a dokázat, že sáčky na pečivo, ovoce a zeleninu nemusí být z plastů a i tašky nepotřebujeme plastové, ale mohou být ze záclon, látek či triček.

Chceme ukázat, že každý můžeme pomoci naší planetě a snižovat množství plastového odpadu.

Prosíme Vás, abyste nám pomohli ušít ze starších záclon sáčky, které budeme rozdávat v květnu 2022 spolu s letáčky v našem okolí lidem. Kromě toho ušité záclonové sáčky také budou darovány do Bezobalového obchodu v Ostravě.

Záclonové sáčky by měly být velké jako kancelářský papír A4 a nahoře s tunýlkem na šňůrku.

Vzor takového sáčku najdete na našem školním webu v sekci aktuality ( spolu s touto žádostí), nebo také v sekci projekty : projekt „ Aktivní občanství v globálních souvislostech“.

Také je možné nám nějaké starší záclony věnovat a naši žáci z nich budou šít takové sáčky i v rámci výuky pracovních činností a jiných vybraných předmětů.

Záclony, a ještě lépe hotové ušité sáčky (případně plátěné tašky) je možné do školy poslat po svých dětech nebo je můžete do školy přinést osobně.

U vrátnice budou krabice, kam je možné do konce května ušité sáčky či záclony dávat.

Nebo je Vaše děti mohou dát paní učitelce ve třídě a ta je předá našemu Ekotýmu.

Šikovné maminky, babičky, tety a paní učitelky, ale i tátové či strejdové: prosíme, jestli můžete, ušijte jakýkoliv počet sáčků ze záclony a darujte nám je.

V loňském školním roce jsme měli 199 sáčků, rádi bychom toto číslo letos překonali.

O počtu ušitých a darovaných sáčků a tašek Vás budeme v květnu informovat prostřednictvím našeho školního webu.

Děkujeme a vážíme si Vaší pomoci.

Váš Ekotým