Aktuálně
Sáčková kampaň

Sáčková kampaň

Rozdali jsme 254 sáčků ze záclon a tím jsme překonali loňských 199 kusů!!! Do šití sáčků se zapojili žáci, učitelé, někteří rodiče a prarodiče i asistentky pedagogů naší školy. Celou akci organizoval žákovský tým spolu se 2 učitelkami…

 

Proběhla příprava a naplánování kampaně a rozdělení úkolů. Oznámení sáčkové výzvy a prosba o pomoc v šití sáčků a darování záclon.

Žáci 2. stupně také šili sáčky v naší školní šicí dílně a vyráběli cedulky na sáčky s názvem školy a citátem.

Den D nastal ve středu 11. 5. 2022, kdy žáci z Ekotýmu a jejich spolužáci se rozdělili do dvou skupin a šli jsme ven k obchodům a rozdávali jsme sáčky i letáčky. Na letáčcích je napsáno, co všechno v přírodě šetříme, když nebereme mikrotenové sáčky z obchodu, ale používáme naše ze záclon.

Někteří z nás jsme očekávali, že si od nás moc lidí sáček nevezme, ale opak byl pravdou.

Někteří sáček hned při nákupu použili a to nám vykouzlilo úsměv na tvářích.

Také jsme se báli, zda vůbec dokážeme někoho oslovit. A bylo to fajn, zvládli jsme mluvit s lidmi.

Nakonec jsme byli v Ostravě v bezobalovém obchodě, kde jsme darovali 40 našich sáčků.

Ekotým ZŠ V. Košaře

Fotografie naleznete zde.