Aktuálně
Výlet Dlouhé stráně

Výlet Dlouhé stráně

Sobotní den 11.6.2022 patřil dalšímu výletu z našeho projektu. Autobusem od školy jsme se vydali do Koutů nad Desnou – Dlouhé stráně, exkurze elektrárny, horní a dolní nádrže a Rysí stezkou zpět…

 

Cestou tam jsme stihli překvapení v Šumperku – Muzeum čarodějnického procesí.

Dlouhé Stráně nás učarovaly a fascinovaly.  Neuvěřitelná stavba a krása Jeseníků, nade vše se tyčící majestátní hora Praděd nenechala jediný telefon v batůžku. Krátký film, výklad a návštěva kavalerie vysvětlila fungování elektrárny.

Pak už nás čekala obchůzka horní hráze, která byla z důvodu údržby vypuštěna a je téměř nemožné spatřit ji bez vody. Krátká pauza na svačinu a zahájili jsme sestup Rysí stezkou, která je známá pro neuvěřitelné výhledy a panoramata. Horní stanice lanovky nám nachystala další překvapení tohoto dne – jízdu sedačkovou lanovkou, některé děti jely poprvé, nadšení nebralo konce.

Den jako korálek jsme završili v Koutech nad Desnou, kde jsme sportovali, posilovali a skákali v Balance parku. Naprosto šťastní, unavení, plní zážitků jsme nabrali směr Ostrava, kde jsme dojeli ve 21:00 hod.

Akce byla podpořena z projektu Visegrad Fund.

Všechny fotografie naleznete zde.