Aktuálně
Týden čtení dětem

Týden čtení dětem

Už spoustu let jsme zapojeni do projektu Celé Česko čte dětem a v rámci 12.týdne čtení dětem , který probíhá vždy v červnu v celé ČR , se letos do akce „Rodiče dětí čtou spolužákům“ zapojilo několik tříd.

 

Do první třídy přišla číst maminka p. Barsony, která měla k pohádce Jak pejsek a kočička pekli dort i omalovánku a připravené otázky a navíc měla nachystanou i pohádku pro ukrajinské děti a sladkou odměnu pro všechny nakonec.

Ve třetí třídě přišly číst hned 4 maminky p. Kuchaříková, p. Zimčíková, p. Záviská a mezi nimi našla odvahu i maminka jednoho ukrajinského spolužáka p. Zubyk, která přečetla národní ukrajinskou pohádku v originálním znění, což byla velmi zajímavá zkušenost, protože se role cizinců na chvilku obrátily… Děti si tak mohly vyzkoušet, jak je těžké ocitnout se v cizí zemi a nerozumět.

Ve čtvrté třídě přišla číst maminka p. Fischerová poučný příběh z knihy Nejhorší den v životě třeťáka a pohádku O zlaté huse. Pro děti měla taky nachystané dobroty.

Všem maminkám moc děkujeme a věříme, že se příští rok 13.týdne čtení dětem zúčastní všechny třídy 1.stupně.