Třída 2.A

Vítám vás ve 2.A

 

10.5.2022 Den bez aktovek a ve veselých ponožkách

5.5.2022 Strašidelné putování v KMO

Proletěli jsme celým Moravsko Slezským krajem, navštívili jsme známé hrady a zámky a seznámili jsme se pověstmi a jejich strašidly. 

Prosba – Sáčková kampaň

Vážení a milí rodiče, prarodiče, příbuzní, přátelé, učitelé  a žáci,

Dovolte, abychom Vás poprosili o pomoc s naší „Sáčkovou kampaní 2022“.

Dovolte, abychom se Vám představili: jsme žáci Ekotýmu ze Základní školy V. Košaře…a jsme Ekoškola od roku 2018. Chceme ukázat a dokázat, že sáčky na pečivo, ovoce a zeleninu nemusí být z plastů a i tašky nepotřebujeme plastové, ale mohou být ze záclon, látek či triček.

Chceme ukázat, že každý můžeme pomoci naší planetě a snižovat množství plastového odpadu.

Prosíme Vás, abyste nám pomohli ušít ze starších záclon sáčky, které budeme rozdávat 10.května 2022 spolu s letáčky v našem okolí lidem. Kromě toho ušité záclonové sáčky také budou darovány do Bezobalového obchodu v Ostravě.

Záclonové sáčky by měly být velké jako kancelářský papír A4 a nahoře s tunýlkem na šňůrku.

Vzor takového sáčku najdete na našem školním webu v sekci aktuality ( spolu s touto žádostí), nebo také v sekci projekty : projekt „ Aktivní občanství v globálních souvislostech“.

Také je možné nám nějaké starší záclony věnovat a naši žáci z nich budou šít takové sáčky i v rámci výuky pracovních činností a jiných vybraných předmětů.

Záclony, a ještě lépe hotové ušité sáčky (případně plátěné tašky) je možné do školy poslat po svých dětech nebo je můžete do školy přinést osobně.

U vrátnice budou krabice, kam je možné do konce května ušité sáčky či záclony dávat.

Nebo je Vaše děti mohou dát paní učitelce ve třídě a ta je předá našemu Ekotýmu.

Šikovné maminky, babičky, tety a paní učitelky, ale i tátové či strejdové: prosíme, jestli můžete, ušijte jakýkoliv počet sáčků ze záclony a darujte nám je.

V loňském školním roce jsme měli 199 sáčků, rádi bychom toto číslo letos překonali.

O počtu ušitých a darovaných sáčků a tašek Vás budeme v květnu informovat prostřednictvím našeho školního webu.

Děkujeme a vážíme si Vaší pomoci.         

 Váš Ekotým

2O.4.2022  DEN ZEMĚ

Naše velikonoční tvoření

13.4.2022

Zdobení zlatice na náměstí v Hrabůvce 7.4.2022

31.3. Vítání jara 

Dlouho očekáváný den se skvěle vydařil. Na jarmarku jsme si vyzkoušeli jak se zachází s penězi. Prodávali jsme jak své výrobky, tak výrobky maminek a babiček. Také jsme měli skvěle zásobený stánek v bufetu díky maminkám. Novinkou letos byly i tvůrčí dílničky, kde jsme si rádi vyrobili nádherné velikonoční dekorace a přáníčka

Škola v přírodě 13.-26.3.2022 Rejvíz

Vůbec se nenudíme. Program je pestrý, počasí nám přeje a jídlo nám moc chutná…..

Recitační soutěž II. ročníků 24.2.2022

Vítězi jsou: Emička Kroupová, Maja Bejoch, Nikolka Bernatiková, Nelinka Čečotová, Matýsek Cvaček a Davídek Nguyen.

Patří vám velká gratulace……..

15.2.22 OZO

Návštěva vzdělávacího centra v OZO děti velmi zaujala. Program byl nejen poučný a praktický, ale také plný písniček a animovaných postaviček. Na závěr každý dostal ocenění za snaživou práci. Nejdůležitější ale je, že ode dneška už všichni zvládáme třídění odpadu z domácností.

14.2. jsme byli růžovočervení 

24.1.2022 Divadlo loutek

Jak šlo vejce na vandr

Konečně je to tady. Jsme v divadle. Představení se konalo na alternativní scéně pro malou hrstku dětí.

Bylo velmi pěkné, vtipné a shodli jsme se, že se na další divadélko příště moc těšíme. 

Vánoční besídka 22.12.2021

byla plná hraní, tančení, povídání o Vánocích a zvycích, mlsání cukroví a rozdávání dárečků.

Vánoční dílna- svícny….

 dětem se moc podařily, co říkáte?

Šikovní čtenáři ve čtenářském klubu

Čert o svatém Mikuláši hodné děti marně straší….a proto jsme návštěvu čertů, andělů a Mikuláše přečkali beze ztrát a pěkně si ten den užili.

Kdo by nemiloval kočičky….i my chceme, aby měly bohaté Vánoce. A tohle je náš příspěvek pro kočičí útulek v Ostravě Zábřehu Kočka pro tebe.

Zdobení vánočního stromečku na náměstí

v Hrabůvce.

Co myslíte, povedl se nám?

Naši štědří dárci dárečků pro děti z chudých rodin: Davídek, Michalka, Tomík, Nelinka, Maruška a Miška. Jsem na vás hrdá…

SBĚROVÝ TÝDEN JE TADY!!!! od 23.11. do 26.11.2021

Út, St, Čt, Pá : ráno od 7.30 – 8.00 hodin 

Út, St, Čt odpoledne od 13.30 – 15 hodin. Nosit můžete i karton. 

Den bláznivých účesů-16.11.2021

Milí rodiče, přestože bych se moc ráda s Vámi setkala osobně na třídní schůzce, pro tentokrát se uvidíme 11.11.2021 v 17:00 na TEAMS.

2.11. Den dýní a strašidel

Dnes do tajemné komnaty dorazily nejen děti, ale také strašidýlka. A ve strašidelném duchu se odvíjelo celé dnešní vyučování. Seřadili jsme strašidla podle abecedy, třídili jsme je podle počtu slabik, zamýšleli jsme se nad významem jejich jmen, nakoupili jsme ve strašidelném obchůdku, zahráli si bingo s duchy, vybarvili si matematickou omalovánku, četli s porozuměním a pak kreslili a nakonec jsme si vyrobili pavoučka….stihli jsme toho mnoho a hlavně jsme se dnes ve škole náramně bavili… A jak dopadla výstava dýní???? To je zatím tajemství….až zítra. Držíme pěsti našim vystavovatelům: Adámkovi a Tomáškovi….

Dne 19.10.2021 jsme navštívili tradiční českou zahrádku v Hrušově. Program byl nabitý, pestrý a velmi se nám líbil. Vydlabali a ozdobili jsme si dýni, poskládali listy z papíru, opekli si voňavé špekáčky a hráli si různé hry. Všechno bylo dokonalé, včetně hřejivého sluníčka….

Nakupujeme a učíme se zaplatit……

Dne 12.10. nás navštívila paní Petra z Pavučiny a opička Máňa a povídali jsme si o tom, jak máme předcházet nebezpečí. Bylo to velmi poučné, ale také jsme si vyrobili plakátek, abychom nezapomněli, k čemu jsme spolu došli. A opička Máňa byla fakt super. Moc se nám líbila a rozesmála nás…

U tabule se učíme…..

……ale také tančíme…. 🙂

Nejbližší akce :

12.10. nás čeká preventivní program Nebezpečí a jak na ně.

19.10. navštívíme v Hrušově Tradiční českou zahrádku, kde si vytvoříme podzimní dekorace, opečeme buřtíky na ohni a snad si užijeme pěkné podzimní dopoledne.

2.11. bude na naší škole Den dýní a strašidel. Děti se mohou přestrojit za různá strašidýlka a přinést ozdobenou vydlabanou dýni na výstavu.

SBĚROVÝ TÝDEN-po vyhlášení mohou děti nosit do školy svázaný sběr papíru. Bližší informace před konáním akce. Již ale sbírejte 🙂

Tělocvik venku se sluníčkem nad hlavou…..

Dne 8.9.2021 jsme s kamarády ze školky ozdobili malůvkami chodník před školou. Krásně nám svítilo sluníčko a obrázky se moc povedly.