Třída 2.B

třídní učitelka Mgr. Jana Misiarzová

asistent pedagoga  Lenka Sowová

Škola je supr!

Moji milí druháci ,

vítám vás znovu ve škole a budu se snažit, abych si i příští rok u vysvědčení z obálky mohla vytáhnout takový skvělý dárek a škola pro vás byla v roce 2021/2022 opravdu supr!!!

Praha

Den bez batohů + ponožkový den

Proč si neudělat jeden školní den malinko veselejší . Třeba v barevných ponožkách nebo troškou přemýšlení ,v čem by se daly donést školní potřeby, kdyby nebyly batohy, tašky apod. A někteří žáci to vyřešili opravdu vtipně :). Objevily se košíky, kyblíky, krabice, ale i kufřík na kolečkách.

Velká pomoc malých zahradníků

Knihovna - Strašidelné putování

Dnes jsme se dozvěděli jsme  o strašidelných bytostech na Landeku, o Bílé paní, dracích , skřítcích , poslouchali strašidelné příběhy, ale i soutěžili o medaile a všem se nám to moc líbilo.

Kravaře

V sobotu 30.4. jsme s dětmi navštívili zámek Kravaře .

I když tentokrát v komorním počtu, počasí nám přálo a my jsme si to užili nejen v zámku, ale i v zámeckém parku.

Den Země

Bylo  to zábavné i poučné a hlavně jsme se nenudili !!!

Velikonoční jarmark

Pozdravy ze školy v přírodě - Jeseníky Rejvíz

Recitační soutěž

Ve čtvrtek 24.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže.

Vítězům gratulujeme !!!

1.místo Maja Bejoch

2.místo Emička Kroupová

3.místo Matýsek Cvaček

 

FOND Sidus

 Fond Sidus

Jako každoročně se naše škola i letos zapojila do sbírky Fondu Sidus na podporu dětských nemocnic.

U p.uč.Misiarzové už jste si dříve mohli koupit Pohádkové lepíky, Veselé lepíky a letos pro změnu magnetky z podmořské říše a barevné placky smajlíků. Fond Sidus zaslal naší škole poděkování, které patří vám všem.

Turistický kroužek - ZOO

 

V sobotu 19.2. jsme navštívili ostravskou ZOO. Vítr nás neodfoukl a naopak i vykouklo sluníčko, takže jsme si užili nejen zvířátek, ale cestou zpět i prolézaček.

Týden netradičních barev

V minulém týdnu proběhl týden netradičních barev, tedy kombinace, které si neoblékáme úplně běžně jako např. hnědá a tyrkysová, modrá a vínová nebo šedá a růžová.  Přesto jsme pár kousků ve skříních našli a MODRÁ je DOBRÁ !

OZO

V úterý 15.2. jsme se zúčastnili výukového programu v OZU. Zábavnou formou (hry, písničky, film) jsme se naučili něco o třídění odpadů, prakticky si třídění vyzkoušeli, nakreslili Skládkoobra a nakonec soutěžili o hezké OZO odměny.

Valentýn

Den růžových a červených příšerek

Udělej ze sebe malou , milou, růžovou nebo červenou příšerku….(obleč si něco růžového nebo červeného, přilep srdíčko, vytvoř čelenku. Fantazii se meze nekladou ) Kdy ???  14.2.2022

Loutkové divadlo

 

V pondělí 24.1.2022 jsme byli v  loutkovém divadle na pohádce Jak šlo vejce na vandr. Představení proběhlo na alternativní scéně , bylo vtipné a milé a všichni jsme si ho užili. Navíc se holky proměnily v krásné slečny a kluci v pravé gentlemany 🙂

Turistický kroužek - bruslení

Venku chumelilo a den by se dal krásně užít  ve sněhu, lyžováním nebo sáňkováním, ale my jsme se dnes rozhodli pro jiný zimní sport a schovali jsme se do kryté haly zimního stadionu Sareza v Porubě.

Někteří stáli dnes na bruslích poprvé, ale ani časté pády je od dalšího úsilí neodradily a všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.

Společně jsme si to pořádně užili.

Konzultace o prospěchu a chování žáků k 1.pololetí školního roku

Ve čtvrtek 6.1.2022 od 16,30 – 17,30 hod. se budou konat konzultace o prospěchu a chování žáků k 1.pololetí školního roku. Tyto konzultace budou probíhat  ON-LINE . 

PF 2022

Milé děti a rodiče, přeji vám v novém roce hodně zdraví, lásky, štěstí a radosti a těším se na další spolupráci.
Jana Misiarzová

Zpíváme koledy

Pečeme Vánoce

Dnes v pracovních činnostech zavoněly v kuchyňce vánoční perníčky. Děti si zkusily nejen vykrojit perníčky, ale i vyválet těsto, aby zjistily, že to maminky před Vánoci  nemají vůbec jednoduché. Pak už jen natřít peroutkou a sníst 🙂

Dnes byl u nás Mikuláš

Muzeum nákladních automobilů Tatra - Kopřivnice

Ve středu 17.11. jsme se s dětmi vydali do Kopřivnice, kde bylo právě dnes otevřeno muzeum nákladních automobilů Tatry. K vidění byla nákladní auta, která rozvážela mléko, nejrůznější nákladní auta, vojenská auta, hasičská auta, ale i speciální závodní vozy, které se zúčastnily závodu Rallye Paříž – Dakar. Nakonec jsme si prohlédli vlak Slovenská strela.

Den bláznivých účesů
V úterý 16.11.2021 proběhl den šílených účesů. Tento netradiční den byl součástí projektu Hrdá škola (www.schoolsunited.cz), jehož cílem je oživení každodenního stereotypu ve škole. Spousta dětí přišla v netradičních účesech a i některé paní učitelky se připojily

Podzimní veršování

Čítanka je plná podzimních básniček a my jsme se naučili tu o drakovi . Krásně jsme přednášeli nejen po jednom, ale zkusili jsme to i dohromady.

Mistři v přeskoku

Dnes jsme si ve sportovně turistickém kroužku udělali soutěž v přeskoku přes švihadlo.

Nejprve jsme se rozeskákali a pak už se všichni pokusili udělat co nejvíce přeskoků a máme vítěze. 

            1. místo Anička Trunkátová ze 3.A       

            2. místo Nela Hušťová z 5.B

            3. místo  Honza Makový z 2.B

Vítězům gratulujeme !

Den dýní a strašidel se povedl !

Včerejší den dýní a strašidel jsme si užili. Vařili jsme kouzelný lektvar, vytvářeli ducha z lízátka, hlasovali o nejhezčí dýní, uspořádávali slova z kouzelného lektvaru podle abecedy a kouzelný klobouk nám prozradil, která z nich si máme opsat, otočili kouzelným prstenem, který nám splní to nejtajnější přání a nakonec jsme si udělali parádní společnou fotku ve strašidelných kostýmech.

Velkou radost nám udělaly i strašidelné pozdravy od Adámka a Terezky, kteří si Den dýní a strašidel užili doma, i když museli být v karanténě.

Zahrada a podzimní tvoření

Nebezpečí a jak na něj?

O tom jaká nebezpečí na nás v každodenním životě čekají a jak jim předcházet si děti povídaly s paní lektorkou z neziskové organizace Pavučiina , ale také s mluvící opičkou Máňou, která ji doprovázela. Teď už víme , že nemáme nikomu cizímu otvírat, že nemáme s nikým cizím nikam chodit, ale také na koho se obrátit, kdybychom se cítili v nebezpečí.

A je dobré si to občas připomínat. 

Na co se můžeme těšit ?

  • 12.10.2021 preventivní program organizace Pavučina “Nebezpečí a jak na něj? ” 

  • 14.10.2021 Zahrada v Hrušově – pobyt na zahradě, výroba podzimních dekorací, opékání buřtíků.

  • 1.11.2021 Den dýní a strašidel – den v kostýmech, výstava vydlabaných dýní a soutěž o nejoriginálnější dýni.

Trochu podzimního focení

Dopravní výchova

Jednou z prvních kapitol prvouky ve 2.třídě je cesta do školy a dopravní výchova. Proto jsme si ve třídnické hodině mj, zopakovali i pravidla silničního provozu a taky jsme si připomněli kdy na přechodu stát a kdy jít a proměnili jsme se v panáčky ze semaforu 🙂

Čtenářský klub

I letos máme každé pondělí od 12.30 – 14 hod. čtenářský klub, kde si rozšiřujeme slovní zásobu, hrajeme slovní hry Dixit, Bomba, Kris- Kros aj. a taky objevujeme poklady školní knihovny.