Třída 2.B

asistent pedagoga  Lucie Argalášová

Škola je supr!

Moji milí druháci ,

vítám vás znovu ve škole a budu se snažit, abych si i příští rok u vysvědčení z obálky mohla vytáhnout takový skvělý dárek a škola pro vás byla v roce 2021/2022 opravdu supr!!!

Zahrada a podzimní tvoření

Nebezpečí a jak na něj?

O tom jaká nebezpečí na nás v každodenním životě čekají a jak jim předcházet si děti povídaly s paní lektorkou z neziskové organizace Pavučiina , ale také s mluvící opičkou Máňou, která ji doprovázela. Teď už víme , že nemáme nikomu cizímu otvírat, že nemáme s nikým cizím nikam chodit, ale také na koho se obrátit, kdybychom se cítili v nebezpečí.

A je dobré si to občas připomínat.

Na co se můžeme těšit ?

• 12.10.2021 preventivní program organizace Pavučina “Nebezpečí a jak na něj? ”

• 14.10.2021 Zahrada v Hrušově – pobyt na zahradě, výroba podzimních dekorací, opékání buřtíků.

• 1.11.2021 Den dýní a strašidel – den v kostýmech, výstava vydlabaných dýní a soutěž o nejoriginálnější dýni.

Trochu podzimního focení

Dopravní výchova

Jednou z prvních kapitol prvouky ve 2.třídě je cesta do školy a dopravní výchova. Proto jsme si ve třídnické hodině mj, zopakovali i pravidla silničního provozu a taky jsme si připomněli kdy na přechodu stát a kdy jít a proměnili jsme se v panáčky ze semaforu 🙂

Čtenářský klub

I letos máme každé pondělí od 12.30 – 14 hod. čtenářský klub, kde si rozšiřujeme slovní zásobu, hrajeme slovní hry Dixit, Bomba, Kris- Kros aj. a taky objevujeme poklady školní knihovny.