Třída 5.A

Vítáme Vás na stránkách třídy 5.A

Rozvrh třídy

Květnová zábava ve škole

Ve škole se nejen učíme, ale také se dobře bavíme. V květnu jsme měli “No backpack day”, kdy jsme místo aktovek vymysleli náhradu a pobavili se originálními nápady. Také jsme  se pochlubili šílenými ponožkami, moc se nám líbily. A do třetice jsme se zapojili do “Sáčkové kampaně” a přinesli ušité sáčky ze záclon na ovoce a zeleninu. Také jsme přinesli staré záclony, ze kterých starší spolužáci sáčky ušijí.

Ozdravný pobyt na Rejvízu

Je neděle 3. dubna 2022. Právě nám začal druhý týden ozdravného pobytu na Rejvízu. První týden bylo jaro, venku docela teplo, ale teď máme úplně pohádkovou zimu. Jsme šťastní, že je tolik sněhu, to jsme za celou zimu v Ostravě nezažili. Opět jsme navštívili Mechové jezírko a vypadalo úplně jinak než před týdnem. Chůze v hlubokém sněhu byla náročnější, ale všichni jsme to v pohodě zvládli.

Vítání jara – jarmark

Ve čtvrtek 31.3.2022 jsme společně s 5.B přivítali jaro a potěšili našimi výrobky maminky, babičky a všechny ostatní, kteří se přišli podívat na náš jarmark.

Výuka v OZO Ostrava

Ve čtvrtek 24.3.2022 jsme se autobusem vydali na malý výlet – do firmy OZO – Odvoz a zpracování odpadu Ostrava. V moc pěkně zařízené moderní učebně jsme si zopakovali vědomosti o správném třídění odpadu, barvách kontejnerů, co do nich patří a co ne. Novinkou byly pojmy REUSE a  RECYCLING, vysvětlili jsme si, že staré věci mohou ještě jiným lidem posloužit, porouchané věci se dají opravit a nemusí se hned vyhazovat a mnoho dalších zajímavostí. Výuka i praktické úkoly nás moc bavily.

Recitační soutěž žáků 4. a 5. tříd

Dne 10.3.2022 proběhla recitační soutěž žáků 4. a 5. tříd, ve které naši třídu reprezentovali Natálka, Kuba a Sebastián. Na soutěž se pečlivě připravovali a skvěle naši třídu reprezentovali. Však také obsadili nejvyšší příčky !! Své básně přednášeli opravdu krásně. Moc moc jim gratulujeme a děkujeme.

Učíme se ve školní dílně

Ve výtvarně praktické výchově jsme opět pracovali ve školní dílně. Tentokrát jsme se učili řezat pilkou na dřevo a opravdu všem se dařilo. Práce nám šla pěkně od ruky a také nás to bavilo, takže jsme nařezali dřívka na několik malých kousků.

Návštěva Mikuláše, čertů a andělů v naší třídě

Oblíbený Mikuláš nás navštívil se svým doprovodem v pondělí 6.12.. Asi jsme byli všichni hodní, protože jsme dostali bohatou nadílku, za kterou moc děkujeme. Jen jeden hříšník si ji musel zasloužit přednesem básničky a slibem, že se polepší. Radost nám udělaly také naše “Andělky” Eliška a Natálka. Měly moc pěkné kostýmy.

Sbírka pro kočičky a koťátka v útulku

Máme rádi zvířátka a proto jsme i my přispěli na kočičí útulek množstvím dárečků, které jsme přinesli. Byly to pamlsky, konzervy, granule, hračky, deky a jiné potřebné věci. Kočičky jsou rozkošné, milé, heboučké a rádi jim pomáháme. Do této sbírky se zapojila velká většina žáků naší třídy, děkujeme také rodičům, kteří dárečky nakoupili.

Ukázka juda v tělocvičně

Naše třída byla pozvána na ukázku juda členů oddílu Baníku Ostrava v naší tělocvičně. Také jsme si některé chvaty vyzkoušeli a naši kluci mají opravdu talent. Sklidili pochvalu i pana trenéra. Bylo to moc zajímavé.

Pracujeme ve školní dílně

Ve Výtvarně-praktické výchově jsme si vyzkoušeli práci se svěrákem, kladívkem a šroubovákem. Docela se nám dařilo zatloukat hřebíky a šroubovat vruty. A hlavně nás to bavilo.

Den šílených účesů

Dne 16.11. jsme se velice rádi zapojili a někteří spolužáci měli účesy opravdu šílené. Zde je několik ukázek pro pobavení.

Den dýní a strašidel

V úterý 2.11. jsme si užili Den dýní a strašidel, učili se ve strašidelné komnatě, obdivovali krásně vyřezané dýně a kostýmy. Plnili jsme strašidelné úkoly, vymýšleli recepty na kouzelné lektvary a moc se nám to líbilo.

Tělocvik nás baví

Přestože někteří spolužáci jsou bohužel doma nemocní, my si užíváme sportu a zábavy. Takhle jsme si s chutí zahráli florbal.

ODISbus

V úterý nás navštívil ODISbus, dozvěděli jsme se mnoho o hromadné dopravě v Ostravě, jízdném, ochraně životního prostředí, zasoutěžili si a někteří si odnesli i drobné odměny.

Projekt “Den stromů”

Dne 20.10. jsme oslavili Den stromů, soutěžili v týmech, tvořili, zkoumali a studovali.

Výuka na dopravním hřišti

V měsíci září jsme navštívili dopravní hřiště, kde jsme se opět naučili mnoho nového o silničním provozu a bezpečnosti na silnici. Také jsme zvládli testy jako v autoškole a po úspěšných jízdách někteří z nás získali průkaz cyklisty. Gratulujeme!!!