Třída 6.A

" No backpack day " a šílené ponožky v naší třídě :

FAJNA DILNA – 3.květen 2022

Dnes jsme si vyrobili : stojan na mobil, domeček pro hmyz a polštářek. Také jsme se seznámili s postupem 3 D výroby.

Bylo to prima, moc jsme si to užili.

Již v neděli 6.března vyrážíme na ozdravný pobyt do Horní Lomné! Nezapomeňte si vzít vše potřebné, hlavně však dobrou náladu !

Naše první vaření – příprava pomazánek

Práce nám šla od ruky a připravili jsme celken čtyři druhy pomazánek : rybí, česnekovou, tvarohovou a avokádovou.

Moc jsme si pochutnali !

Na naší škole se uskuteční sběrový týden, a to ve dnech od 22.11. do 26.11. 2021.

Svázaný papír i karton můžete nosit v těchto časech : úterý, středa, čtvrtek a pátek – 7:30 – 8:00

úterý,středa,čtvrtek – 13:30 – 15:00

Vše bude probíhat v atriu školy.

Sbírka pro kočičky

Ve dnech od 15.11. do 30.11. 2021 probíhá na naší škole sbírka pro kočičky . Všichni milovníci koček mohou pomoci formou dárečků : kapsičky,konzervy,deky,hračky. Paní učitelka Pavelková všechny dárky předá útulku v Ostravě-Zábřehu.

KRABICE OD BOT

je největší sbírka dárků pro děti v ČR, která bude probíhat od 22.11. – 5.12. 2021. Chcete-li udělat radost dětem z chudých

rodin, darujte jim k Vánocům krabici od bot plnou dárků. Na naší škole se sbírka uskuteční  ve dnech od 18.11. – 26.11. 2021.

Dárečky můžete nosit do učebny individuální výuky, a to o velké přestávce.

Více informací naleznete na : www.krabiceodbot.cz

Nápady na dárky pro děti  7 – 8 let : školní potřeby, plyšáci,panenky,auta  anebo krabička na svačinu či láhev na pití,

švihadlo,knížka, malý míček apod.

A pro děti 9 – 11 let : různé sady na vyrábění a tvoření ( korálky, gumičky, mýdla,svíčky apod.),knížky, malý míček,hry aj.

Přečtěte si !
Od 30.11.2021 přechází 6.A na distanční výuku. Zde je online rozvrh :

8 : 00        9:00     10:00         11:00          12:00

Po –      Fy             Ze       Čj/Inf.      Ma/ Inf.       Aj

Út –      Ov             Př        Čj             Čj/Ma          Aj

St –       Ma            Dě        Ze             Čj                Fy

Čt –      Ma             Čj         Aj              Ov

–       Čj              Dě       Př             Ma

Od pondělí 6.12. přecházíme opět na prezenční formu výuky. A možná bude i Mikulášská nadílka !

FAJNA DÍLNA

Ve středu 8.12. 2021 navštívíme v dolní oblasti Vítkovic FAJNOU DÍLNU, na kterou jsme se tak těšili.

Program pro nás je připraven od 13:00- 16:00 .

Na fotografiích je znát,jak jsme si užili dnešní odpoledne ve FAJNE DILNĚ . Vyrobili jsme si dávkovač na bonbony, náramek, srdíčko z drátků a perliček a taky ze dřeva.

Vánoční turnaj

V úterý 21.12. jsme na vánočním turnaji vybojovali : 2.místo ve florbale, 2. místo ve futsale a 1. místo ve vybíjené !

Vánoční besídka

Vánoční besídku jsme si užili. Marek nám zahrál na flétnu, Ondra na klávesy a Sandra s Majkou nám k tomu zazpívaly vánoční koledu.Pak už následovala volná zábava- někteří si vyměnili dárečky, ochutnali cukroví a čokoládové bonbony a nakonec jsme si popřáli krásné Vánoce a šťastný Nový rok !

Konzultační třídní schůzky

Ve čtvrtek 6.ledna se v době od 15:30 – 17:30 uskuteční konzultační třídní schůzky.

Podrobnosti pošlu v pondělí 3.1. přes DM Software.

Ke Dni sv. Valentýna jsme vytvořili v hodinách výtvarné výchovy a také v pracovních činnostech :

rozkvetlou větvičku

netradiční valentýnská srdce