Třída 6.B

Vítejte na stránkách třídy 6.B

Úspěšný školní rok 2021/2022

Rozvrh naší třídy (od 11.4.2022)

Co náš čeká v květnu?

17.5.2022 se budeme fotit

23.5.2022 jdeme do DIVADLA LOUTEK

30.5.2022 máme DEN DĚTÍ v Kině Luna

Těšíme se 🙂

Náš “No BackPack Day” 🙂

Tak to tu ještě nebylo… Ve středu 11.5.2022 jsme místo batohů vzali do školy na své věci třeba cestovní lednici,  krabici od bot, kýbl na vodu nebo kočárek. Zvládli jsme i bláznivé ponožky… 🙂 byla to super akce!

Hezké Velikonoce přeji a užijte si volna  a odpočinku 🙂

Dne 7.4.2022 budou probíhat od 16:00 hod. třídní schůzky. Jste srdečně zváni 🙂

Velikonoční jarmark

Poslední březnový den se uskutečnil velikonoční jarmark!!! Prodávali jsme v bufetu U Veselého králíčka 🙂 moc se nám to líbilo a i jsme vydělali pár korunek do třídního fondu 🙂

Všem děkuji za spolupráci, především: Klárce L., Vanessce, Nellči, Terezce, Simči, Diance, Elišce, Matymu a Páťovi!!! Díky, že jste přišli a pomáhali.

Pondělí bez masa “Meatless Monday”

Světová kampaň “Pondělí bez masa – Meatless Monday” – od dubna každý týden také v naší školní jídelně! I my tím pomáháme snížit množství COve vzduchu a chceme pomoci zastavit změny klimatu planety. A proč Meatless Monday?…

Jak to vzniklo? V roce 2009 zahájili Paul, Stella a Mary McCartneyovi kampaň Bezmasé pondělí – Meatless Monday. Jednoduchým způsobem nám ukazují, jaký význam má snížení spotřeby masa pro ochranu životního prostředí i naše zdraví, a také, že bezmasá jídla mohou být chutná a inspirativní.

I my jsme se rozhodli připojit k celosvětové kampani a přispět tak k ochraně životního prostředí.

Vítání jara na Košařce

Dne 31.3. 2022 proběhne na naší škole od 14:00 – 16:30 VÍTÁNÍ JARA. Žáci budou na jarmarku prodávat své jarní a velikonoční výrobky. Nově pro Vás připravujeme bufet a tvůrčí dílny. Jste srdečně zváni.

Recitační soutěž na 2. stupni měla i jednu naši zástupkyni 🙂 děkujeme Vaness

Odjela už dvě plná auta na pomoc Ukrajině!!!

Děkujeme všem. Hlavně p. uč. Petrové a Jalůvkové

Zdravíme Vás z Horní Lomné 🙂

Zážitkové centrum URSUS

Dne 11.3.2022 jsme navštívili zážitkové centrum URSUS v Dolní Lomné. Výukový program se nazýval “Krása motýlích křídel”. Prohlédli jsme si i expozici, která nám poskytla informace a zajímavé věci o fauně a floře v Beskydech.

Krásný pozdrav z ozdravného pobytu v Horní Lomné!

Užíváme si skvělých snídaní, aktivit a soutěží. Dopoledne se učíme, odpoledne vyrážíme na různé procházky po okolí, soutěžíme a hrajeme různé hry. V pondělí jsme byli na túře na horské chatě Kamenitý, která byla bohužel zavřena a my tak nemohli ochutnat místní speciality. Všechny zdravíme!

OZDRAVNÝ POBYT se blíží!!! Hned po JARNÍCH PRÁZDNINÁCH 6.3.2022 vyrážíme!!!!!! Těšíme se 🙂

Jupíííí od 28.2.-6.3.2022 budou JARNÍ PRÁZDNINY! Užijte si odpočinku a volna!

BESEDA V KNIHOVNĚ

Ve čtvrtek 10.2.2022 jsme navštívili knihovnu města Ostravy. Žáci se účastnili besedy  “KNIHY VE FILMU”. Moc se nám to líbilo.

TÝDEN NETRADIČNÍCH BAREV

Prohledejte doma své šatníky a příští týden od 14.2.-18.2.2022 se budeme těšit na Vaše módní OUTFITY (fantazii se meze nekladou). Přidej se i Ty!!! Vše opět pod záštitou projektu SCHOOLS UNITED s.r.o.

Den růžových a červených příšerek

Udělej ze sebe malou, milou, růžovou nebo červenou příšerku….(obleč si něco růžového nebo červeného, přilep srdíčko, vytvoř čelenku. Fantazii se meze nekladou).

Kdy: V pondělí 14.2.2022

Od 1.2.2022 dochází k rozdělení třídy 6.A a 6.B. Vytvoří se tak nová třída 6.C.

Věříme, že toto rozdělení pomůže k lepší atmosféře!

Dne 31.1.2022 se bude rozdávat pololetní vysvědčení 🙂 Gratuluji všem!

Náš TEPLÁKOVÝ DEN

V úterý 18.1.2022 proběhne TEPLÁKOVÝ DEN. Ten se ponese ve znamení POHODLÍ. Vezměte si své oblíbené tepláky a vyrazte do školy. Užijte si den maximální pohodičky a uvolněte své tělo od úzkých kalhot.

OZDRAVNÝ POBYT

Od 6.3.-19.3.2022 pojedeme na OZDRAVNÝ POBYT do krásného hotelu U Studánky v Horní Lomné. Ještě je pár volných míst!!!! Neváhej a rezervuj si své místo i TY!

Sledujte NÁS nově i na FACEBOOKU!!! 🙂

Nové logo naší školy!!!

I naše třída volila pro vítězné logo 🙂

Výlet na Hukvaldy

V sobotu 9.10.2021 jsme navštívili středověký hrad Hukvaldy. Ani chladnější počasí nám nebránilo v krásné podzimní procházce. 🙂

Výlet na Ondřejník jsme si užili 🙂

Zapojili jsme se do nového projektu, který se snaží zpestřit školní dny jednoduchými tematickými dny.

Cílem projektu je žákům ukázat, že škola není pouze o povinnostech, známkách a úkolech, ale že je to také místo plné zábavy a pozitivní energie… 🙂