Třída 8.A

Rozdali jsme 254 sáčků ze záclon a tím jsme překonali loňských 199 kusů !!!

Do šití sáčků se zapojili žáci, učitelé, někteří rodiče a prarodiče i asistentky pedagogů naší školy.

Celou akci organizoval žákovský tým spolu se 2 učitelkami.

Proběhla příprava a naplánování kampaně a rozdělení úkolů. Oznámení sáčkové výzvy a prosba o pomoc v šití sáčků a darování záclon.

Žáci 2. stupně také šili sáčky v naší školní šicí dílně a vyráběli cedulky na sáčky s názvem školy a citátem.

Den D nastal ve středu 11. 5. 2022, kdy žáci z Ekotýmu a jejich spolužáci se rozdělili do dvou skupin a šli jsme ven k obchodům a rozdávali jsme sáčky i letáčky. Na letáčcích je napsáno, co všechno v přírodě šetříme, když nebereme mikrotenové sáčky z obchodu, ale používáme naše ze záclon.

No BackPack Day

Tento den jsme místo batohů vzali do školy na své věci třeba nákupní košík, krabici od bot, kufr nebo rybářský vak. Tak to tu ještě nebylo. Škoda, že bláznivé ponožky měla jen paní učitelka.

Naše dílnička na velikonočním jarmarku

Připravili jsme si pro děti dílničku, kde si mohly vyrobit velikonočního zajíčka nebo věneček a vzít si domů.

Bavilo to děti i nás.

Exkurze v CHKO Poodří  a společné chvíle u opékání. Ekopraktika

I tak může vypadat výuka v přírodopise:

Vyrábíme model plic a sledujeme, jak pracuje naše bránice i plíce. Bránice = rukavice.

Výuka v OZO

V pátek 18. 2. 2022 pojedeme na výuku programu o odpadech ” Kam s ním?”

Doprava autobusem bude stát 900 Kč, bude zaplaceno z třídního fondu.

Blíží se Valentýn a my jsme vyráběli krabičky na drobné valentýnské dárečky. Základem byla rulička od toaletního papíru, kterou jsme polepili ozdobným papírem a dozdobili srdíčky.

Můžete se inspirovat.

Vážení rodiče, milí žáci,

Zde se můžete podívat, jak zajímavě může probíhat výuka chemie. Bádali jsme nad důkazem oxidu uhličitého. nafoukli jsme jím rukavici a roztančili jsme hrozinky. Bohužel, výroba hasicího přístroje se nám nepodařila. V závěru hodiny jsme si pokusem s křídou dokázali z jakých barev se skládá hnědá ve fixu.

Takto jsme pracovali s listy a připravili jsme podzimní nástěnku na chodbě školy. věříme, že se Vám naše tvorba líbí.

Plánované akce :

Beseda Pavučina : ve škole ( 2 x 40 Kč )

14. 10. 2021 (2 – 3. hodina )

Alkohol a cigarety

3. 11 2021 ( 2. – 3. hodina )

Image a charakter

Fajna Dílna Vítkovice

19. 11. 2021 ( 9 – 12 hodin )

Vermikompostér, šití polštářku, výroba keramické misky

23. 11. 2021 ( 13 – 16 hod )

Vánoční tvoření

Krásný podzim všem. Zde ukázky naší tvorby v přírodě a z přírody : Landart