Třída 8.B

Dne 17.5.2022 jsme navštívili základní školu Porubská, kde se konala branná soutěž WOLFRAM, která propojuje občanskou výchovu, zdravovědu a tělesnou výchovu. Branný závod nese název po parašutistech vysazovaných na území protektorátů Čechy a Morava během 2. světové války. Na jednotlivých stanovištích jsme si mohli zkusit přejít minové pole, střílet ze vzduchovky, silový trojboj nebo oživovat raněného atd. Disciplíny nebyly jednoduché a vyžadovaly soustředění, spolupráci, rychlost, zručnost a vědomosti. V konkurenci 20ti družstev z celé Ostravy jsme obsadili krásné 8. místo. Kdo naši školu reprezentoval? Eva Grygarčíková, Klára Dehnerová, Jakub Škulavík, Adam Pěšala, Matěj Schejbal, Antonín Záviský, Dominik Horváth a Samuel Červeňák. Všem děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Street art – naše tvorba

Ochutnávka sýrů, z projektu Ovoce a zelenina do škol, byla skvělá. Velice nás překvapila chuť sýra doplněná oříšky nebo sušenou hruškou. Také jsme zasadili salát a ředkvičky. Jeden truhlík mají holky, jeden kluci. Kdo sklidí větší úrodu, tipněte si:-)???

Pracovní činnosti, aneb soutěž o nejlepší pomazánku:-). Museli jsme vybrat recept, propočítat rozpočet, nakoupit, a pak už pracovat, kuchtit, krájet, míchat. Výsledek stál za to. Děkujeme paní Jalůvkové.

Veselé Velikonoce!!! Od čtvrtku 14.4.2021 – pondělí 18.4.2021 nás čekají velikonoční prázdniny. Oslavte svátky jara v pohodě a klidu. Pečete s rodiči beránka, zdobíte vajíčka? Pošlete mi pěknou fotografii…. budu se těšit:-)

Ještě jednou díky za úžasnou akci a skvělý přístup naší třídy. Odměna bude zasloužená:-)

Srdečně Vás zve naše třída VIII.B

Máme pro Vás překvapení:-). Přijďte na výbornou kávu, velikonoční buchtu nebo něco slaného. Uvítáme Vás v našem bufetu u Veselého králíčka. Těšíme se!!!

Zeměpisná soutěž “Bádejme v zeměpise” dopadla pro naši třídu skvěle. 

1. místo Miroslav Janošec (8.A)

2. místo Natálie Blahová

3. místo Jakub Nevřala

Blahopřejeme!!!

Co je u nás nového? Díky paní Jalůvkové míří plné nákladní auto potřebných věcí k ukrajinským hranicím. Válka se dotýká i naší školy. Máme novou spolužačku Polinu, je moc fajn, sportovkyně a celou naší třídu musím pochválit za úžasný přístup a pomoc nové žákyni. Dnes jsme se proměnili s paní Novákovou na televizní hvězdy. Jak nám to slušelo jste mohli vidět na ČT1 v 18:00 v regionálních zprávách.

Příští týden od 28.3.-4.3.2022 jsou jarní prázdniny, užijte si dny volna a pošlete do skupiny pěknou fotografii, těším se:-). Petrová

V pátek 18.2.2022 navštívíme OZO Ostrava. Sraz 7:40 u Alberta, odjezd autobusu 7:45. Cena autobusu
900 Kč bude rozpočtena mezi zúčastněné žáky třídy 8.A + 8.B.

Valentýn 14.2.2022 (pondělí), obleč se do růžové nebo červené a vyzdob se srdíčkem, společně oslavíme svátek všech zamilovaných.

Náš nový rozvrh, platný od 1.2.2022

Dnes rozdáváme pololetní vysvědčení. Jaké bude??? V pátek 4.2.2022 nás čekají pololetní prázdniny.

Už se blíží, už se to chystá….. V neděli 9.1.2022 odjezd od parkoviště České spořitelny v 15:00. Těšíte se???

Sledujte všechny informace, fotografie a zprávy nově na Facebooku školy.

Online konzultace

Ve čtvrtek 6.1.2022 v 17:00 se konají online konzultace zaměřené na hodnocení žáků v prvním pololetí. Konzultace proběhnou přes teams účet dětí. Těším se na Vás Petrová.

Krásné, pohodové a šťastné vánoční svátky a v Novém roce zdraví, lásku a úspěchy nejen ve škole přeje všem třídní učitelka.
Velice děkuji za krásné dárečky.

FAJNA DÍLNA

Pohodový předvánoční den plný tvoření jsme si užili 22.12.2021. Přes plné pracovní nasazení jsme stihli i nadílku pod stromečkem, byla opravdu bohatá. Všem děkuji za krásný den.

Nové logo naší školy, i v naší třídě zvítězilo, jsme Ekoškola a naše logo to nezapře. Sledujte nás nově i na Facebooku.

Nově vybavená relaxační místnost je perfektní!!!

Co pro Vás znamená relax, jak odpočíváte?

Mikuláš

V pondělí 6.12.2021 nás v hodině přírodopisu překvapila návštěva. Mikuláš, čerti a andělé. Pár zlobivců se našlo, ale písničkou jsme se vykoupili a dostali sladkou odměnu.

MIKULÁŠ 1.12.2021 jsme překvapili naší školku a možná i trochu vystrašili:-) Poznáte naše andělky?

Plošné testování

V pondělí 22.listopadu a 29.listopadu proběhne opět plošné testování žáků. Vše bude probíhat ve stejném režimu jako v předcházejících dnech testování..

Den šílených účesů, bezva nápad, těšíme se na další výzvy.

Sběrový týden 22.-26.11. možnost odevzdat svázaný papír i karton, v daný čas na vrátnici.

Daruj krabici od bot plnou dárků chudým rodinám, akce trvá 18.-26.11. Není samozřejmostí mít krásné svátky. Sleduj web školy pro více informací AKTUALITY!!!

Výtvarná soutěž k 17. listopadu

Naše žákyně Nela Havránková a Natálie Blahová obsadily skvělé 3. místo, blahopřejeme!!!

Udělejme dobrý skutek!!! Letošní sbírka pro kočičky z útulku je tady! Sbírka bude probíhat do úterý 30.11. Můžete donést krmivo a kapsičky pro dospělé kočky
i  koťata, deky, hračky, nepromokavé podložky do klecí atd.

Kočka pro Tebe – Kočičí depozit s možností adopce (kockaprotebe.cz)

 V pondělí 15.11.2021 od 8:00 proběhne vánoční focení dětí. Lísteček pro objednávku rozdán dětem ve škole.

Třídní schůzky

Vážení rodiče, zvu Vás na online třídní schůzky ve čtvrtek 11.11.2021 od 17:00. Opět se potkáme přes Teams účet Vašich dětí (vše Vám rády ukážou:-)). Těším se na Vás, Petrová.

Další preventivní program PAVUČINA na téma volba životního partnera. Jaké vlastnosti jsou pro nás důležité? Podívejte se na obrázek…

Ve středu 3.11. se patnáct žáků vybraných ze 7. – 9. ročníku zúčastnilo projektu Moderní technologie bez hranic, pořádaného polským městem Wodzisław Śląski a Statutárním městem Ostrava, městským obvodem Ostrava-Jih.

Dopoledne  absolvovali přednášku a ukázky robotů na VŠB-TUO, v poledne se žáci přesunuli do Dolní oblasti Vítkovic. Zde je čekala prezentace o robotech, stavění robotů z Lega a jejich programování, což u dětí sklidilo asi největší úspěch. Mnozí ocenili i bohatý pitný režim, svačinky a oběd :). Radost měli také z dárečků, každý si odnesl tričko, powerbanku a další drobné upomínkové předměty. Z naší třídy se zúčastnili Natálie Blahová a Miroslav Janošec.

Halloween

Zítra 2.11.2021 proběhne v naší škole halloween, žáci se mohou strašidelně obléci, namalovat a donést vydlabanou dýni na výstavu do venkovního prostoru atria.

Podzimní prázdniny 27.-29.10.2021

Moje milá třído, užijte si podzimní prázdniny, přeji Vám hlavně zdraví, sportujte, vyjděte ven a pozorujte podzimní přírodu. Doufám, že se brzy uvidíme ve třídě. Užijeme si náš Halloween a výzdobu třídy. Taky plánuji společně vydlabat třídní dýni. Má někdo tip na jméno:-)???

Organizace přírodopisu po dobu distanční výuky – pondělí – pracovní listy na známku, čtvrtek online hodina.

Od středy 27.10 – pátku 29.10.2021 probíhají podzimní prázdniny!!!

Ve čtvrtek 14.10.2021 nás čeká první preventivní program PAVUČINA, na čem budeme pracovat tentokrát?

Tuto sobotu 9.10.2021 jedeme na Štramberk, přidej se k nám:-). Přihláška v kabinetu TV.
Zažij cestu do pravěku na vlastní kůži.

Přijď si vyrobit krásnou podzimní dýni!!!

Kdy? 21.10.2021 (čtvrtek)   14 – 16 hodin

Kde? literární učebna naší školy

Cena? 50 Kč

Těší se na Vás paní Misiarzová

Školní výlet Smrk. Pojeďte s námi na výlet za poznáním.

Program: ptáci v Beskydech, význam vody v krajině, výšlap na 2. nejvyšší horu Beskyd (1276 m.n.m.)

Badatelský víkend 17. – 19. 9.2021, prožily žákyně naší třídy Nela Havránková a Natálka Blahová s paní učitelkou Langrovou. Děkujeme za víkend plný zážitků, poznání a nových vědomostí.

Ve čtvrtek 23.9.2021 nás čekají třídní schůzky od 16:30. Nutná ochrana úst (rouška, respirátor). Těším se na Vás Petrová.

Vítám Vás na stránkách naší třídy, co nás čeká v nejbližší době? Nové vědomosti, bádání, poznávání, sportování, Halloween. A hlavně čas strávený společně ve škole, ať nám to klape celý školní rok:-). Vaše třídní paní učitelka.