Třída 9.A

Rozvrh hodin šk. rok 2021/2022

12.5. – Fajna dílna – tentokrát jsme vyráběli obal na mobil, svařovali jsme stojánek na mobil nebo panáčka, sestavili jsme hmyzí hotýlek a vyzkoušeli tvoření vitráže.

10.5. – Den bez batohů

20. – 22. 4. Pořádáme Den Země pro žáky 1. stupně a předškoláky

31.3. Velikonoční jarmark

30.3.  Čtení žáků 9.A s předškoláky.

10.3. Těšíme se na jaro a tvoříme.

3.2. Vzpomínky na lyžařský kurz:-)

23.12. Krásné Vánoce všem:-)

20.12. Naše třída bojovala ve Vánočním turnaji, nakonec jsme zabodovali ve florbale 2. místem a v přehazované 3. místem:-)

7.12. Návštěva Fajné dílny byla spojená s vánočním tvořením:-) Moc jsme si to opět užili.  Vyráběli jsme plstěné ozdoby, andělské náušnice, drátkovali srdce s korálky a vytvořili úžasné anděly z dřevěných polen.

1.12. V úterý a ve středu se Verča, Kájka a Filip zúčastnili Simulovaného žákovského zastupitelstva na ÚMOb Ostrava – Jih.

Karolína : Byla to zajímavá zkušenost. Něco nového, určitě lepší než ve škole.

Veronika : 1. den byl sice únavný, ale 2. den to bylo zajímavé si vyzkoušet mít svoji stranu ( PSDN ).

Filip : Jsem moc rád, že jsem tady byl., alespoň vím, jak to funguje. Velice jsem si to užil.

1.12. Ve středu se vydal Tomáš spolu s mladšími spolužáky do mateřské školy na mikulášskou nadílku. Posuďte, jak to Tomášovi, převlečenému za Mikuláše, slušelo:-)

1.12. V technických praktikách jsme vyřezávali ze dřeva a pak i malovali domečky:-)

29.11. Jana, Tomáš, Lucka a Kájka přispěli na útulek pro kočičky:-) Díky!!!

24.11. Ve středu čekala některé žáky naší třídy cesta do Polska v rámci druhé části projektu “Moderní technologie bez hranic”. Tentokrát jsme si zkusili naprogramovat ozoboty 🙂 a pronikli do dalších tajů robotiky spolu s žáky polské školy.

16.11. V úterý proběhl na Střední škole stavební a dřevospracující “Den řemesel”, který navštívili hoši z naší třídy. Seznámili se zde s nabídkou učebních oborů.

15.11.  V pondělí se pár hochů z naší třídy zúčastnilo na Vítkovické střední průmyslové škole projektového dne “Rozvíjíme dovednosti pro život”.

5.11. Hurááá,  paní učitelka Jalůvková nám přivezla z Fajné dílny naše dílo!!! Misky, které jsme si sami vytvořili a paní “Bedřiška” je po vyschnutí vypálila v keramické peci. Koukněte na tu krásu – a že se máme čím chválit:-)

3.11.  Moderní technologie bez hranic

Verča, Kájka, Tomáš a Filip se spolu s dalšími jedenácti žáky vybranými ze 7. – 9. ročníku naší školy zúčastnilo projektu Moderní technologie bez hranic. Účastníky byli také žáci 7. ročníku polské školy z města Wodzisław Śląski.

Dopoledne jsme absolvovali přednášku a ukázky robotů na VŠB-TUO, v poledne jsme se přesunuli do Dolní oblasti Vítkovic. Zde nás čekala prezentace o robotech, stavění robotů z Lega a jejich programování, což u dětí sklidilo asi největší úspěch. Mnozí ocenili i bohatý pitný režim, svačinky a oběd😊. Radost měli také z dárečků, každý si odnesl tričko, powerbanku a další drobné upomínkové předměty.

2.11. Děvčata se na Den strašidel hezky vyparádila:-)

22.10. Huráááááá! Máme absolventské mikiny:-)

18.10. Jsme navštívili Informační a poradenské středisko při Úřadu práce v Ostravě. Povídání o volbě budoucího studijního oboru v návaznosti s budoucím povoláním bylo jistě velkým přínosem.

7.10. jsme byli opět ve Fajne dílně, tentokrát za přítomnosti kamer televizního štábu Fabex, který zde natáčel krátkou reportáž. Vyrobili jsme si dávkovač bonbónů, drátkovali, pracovali na brusce, zkoušeli vytvořit závit a sledovali práci CNC strojů. Nejvíce se snad všem líbilo svařování:-) Cestu k tramvaji jsme si zpestřili krmením rybiček v kašně s názvem “Duch hlubiny”.

5.10. jsme navštívili v ODV Fajnou dílnu a vyrobili si keramickou misku, vermikompostér a ušili polštářek:-)

Vyzdobili jsme si dveře třídy:-)