Akce školní družiny

Školní rok 2021/2022

Jaro ve školní družině

I když venku svítí sluníčko, najdeme si krátké chvilky na tvoření. Děti tvořily výrobky z vlny, z papíru a také malovaly. Tvořily nejen pro radost, ale i pro své maminky ke Dni matek. Jak se jim dařilo se můžete podívat v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Turnaj ve vybíjené

Ve středu 04. 05. 2022 jsme ve školní družině uspořádali turnaj ve vybíjené. Všechny děti se snažily, aby uspěly co nejlépe. Vítězem se stalo družstvo kapitána Sebastiana -Jarek, Jirka, Kristýna, Maja a David, které ke sladké odměně obdrželo i odměnu věcnou. Sladkou odměnu však získali všichni malí sportovci. Již nyní se těšíme na turnaj v příštím roce.
Vaše vychovatelky

Jarní tvoření

Nastal čas jara a jarních svátků, proto vestibul školní družiny proměnil svůj kabát a zdobí jej jarní dětské výrobky. Děti pracovaly různými výtvarnými a pracovními technikami. Jak se dětem tvoření líbilo, se můžete podívat v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Od následujícího týdne, tj. od 11. 04. až do 13. 04. 2022 bude ve školní družině probíhat VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ.

Karneval

Veselo bylo dětem ze školní družiny, když se ve čtvrtek 24. února 2022 bavily na svém karnevalu. Školní tělocvična se proměnila v ráj masek. Děti se proměnily na princezny, zvířátka, smrtky, kovboje, víly, čarodějnice a jiné zajímavé převleky. Všechny masky byly úchvatné. Nejdříve jsme si všichni zatancovali. Taneční část jsme ukončili společným tancem na píseň "Ptačí tanec". Následovaly zábavné soutěže, do kterých se zapojily všechny děti. Všichni přítomní si užili spoustu legrace. Každá maska i všichni soutěžící získali odměnu. Největší odměnou byly rozzářené dětské oči, radost, dobrá nálada a pěkný zážitek, na který budou vzpomínat.
Vaše vychovatelky.

Předjarní tvoření

Únor je měsíc kdy už nás opouští paní Zima, probíhá masopust, blíží se jaro a také se slaví Valentýn. Témata tvorby byla různorodá - zimní, masopustní, Valentýnské, ale i jarní. Jak se nám dařilo, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii školní družiny.
Vaše vychovatelky

Zimní čas ve školní družině

Během měsíce ledna jsme nejen soutěžili ve stolním fotbale či florbale, ale také jsme si zařádili na čerstvě napadnutém sněhu. A když jsme nesoutěžili, tak jsme tvořili, četli dětem pohádku před spaním v mateřské školce. Ukázky z naší výtvarné tvorby, zimního tvoření a řádění na sněhu si můžete prohlédnout ve fotogalerii školní družiny.
Vaše vychovatelky

Turnaj ve stolním fotbale

Hurá!!! Po roce zpět!!! Dne 25. 1. 2022 proběhl TURNAJ VE STOLNÍM FOTBÁLKU. Sportovní akce se opět vydařila. Všichni účastníci zapáleně soutěžili. Každý si chtěl zahrát. V každém oddělení školní družiny byly oceněni tři nejlepší dvojice. Ti nejlepší po ukončení akce obdrželi diplom a sladkou odměnu.
Výsledky:
1. oddělení - 1. místo Adam s Tondou, 2. místo Verča s Domčou, 3. místo Roman s Nelou.
2. oddělení - 1. místo Kevin s Aničkou, 2. místo Ondra s Nicolasem, 3. místo Samuel s Honzíkem.
3. oddělení - 1. místo Jasmína s Terezkou B., 2. místo Anička s Tonym, 3. místo Juráš s Dominikem P.
Už se všichni těšíme na příští rok. Vaše vychovatelky

Florbalový turnaj školní družiny

Dne 17. 1. 2022 proběhl "Florbalový turnaj školní družiny" v rámci zájmového kroužku - pohybových her. Každou skupinu tvořily děti z jednotlivých oddělení školní družiny. Sportovní nasazení bylo veliké, hra férová a odměna sladká. Fotografie si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Vánoční tvoření a spolupráce s mateřskou školou

Od 13. 12. až do 22.12. 2021 proběhlo v naší družině tradiční vánoční tvoření. V každém oddělení děti vyráběly dárky a přání, které si odnesly domů. Vánoční atmosféru jsme doplnily čtením vánočních příběhů, básniček i posloucháním koled a vánočních písní.
V těchto dnech proběhla i spolupráce s mateřskou školou. Kdy děti četly dětem ze školky před spaním a ve spolupráci s paní vychovatelkou Bc. Jaroslavou Zlou proběhla krátká muzikorelaxace za využití indiánské flétny Siyotanky a zvonkohry Koshi. Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Od následujícího týdne, tj. od 13. 12. až do 22. 12. 2021 bude ve školní družině probíhat VÁNOČNÍ TVOŘENÍ  s poslechem vánočních koled, pohádek…

Čertohrátky

Ve dnech 6. 12. - 7. 12. 2021 se naše oddělení družiny proměnila v čertí doupě. Pro děti byl připraven program v podobě her, soutěží a také čertovské diskotéky. Děti s radostí a s velkým nasazením plnily zadané úkoly, soutěžily, blekotaly a tancovaly. Všechny děti získaly malou odměnu. Kdo nezískal odměnu v soutěži, získal ji za masku čerta, anděla či za velkou snahu při plnění zábavných úkolů. Fotky z čertohrátek si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Tak za rok zase... Vaše vychovatelky

ČERTOHRÁTKY ve školní družině proběhnou 6. 12. – 7. 12. 2021.

Čtení v mateřské školce

Děti čtou dětem... Děti ze školní družiny četly dětem z mateřské školy před spaním pohádku z knihy "Už čtu sám". Další čtení dětem proběhne v prosinci.
Vaše vychovatelky

Mikulášské tvoření

Mikulášská nadílka a čertohrátky se už blíží... A tak jsme poslední listopadové dny tvořili Mikuláše a Čerty, abychom si mohli vyzdobit prostory školní družiny. Děti tvoření bavilo, užily si spoustu zábavy a vznikla spousta nádherných Mikulášů a Čertů. Naši tvorbu si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Spolupráce školní družiny a mateřské školy

Během měsíce listopadu proběhlo ve školní družině "Keramické tvoření" s dětmi z mateřské školy. Jak se dětem dařilo se můžete podívat v naší fotogalerii. Také zde najdete foto "Mikulášské výzdoby", kterou tvořily děti školní družiny.
Vaše vychovatelky

Zábavné odpoledne a rej strašidel ve školní družině

V úterý 2. 11. 2021 řádily ve školní družině halloweenské obludy - strašidla, kostlivci, čarodějnice a další nadpřirozené stvoření. Vychovatelky měly pro děti připravené zábavné odpoledne plné soutěží, tance a legrace. Jak si děti strašidelné odpoledne užily si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Halloweenské tvoření

V týdnu od 18. 10. 2021 tvoříme výzdobu nejen do našich prostor školní družiny, ale také pro mateřskou školu. Jak se nám dařilo, se můžete podívat v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Turnaj v pexesu

Ve dnech 21. - 22. 10. 2021 jsme uspořádali turnaj v pexesu. Do turnaje se zapojila všechna oddělení školní družiny. Soutěžili jsme ve skupinách. Všichni hráli s chutí, souboje byly napínavé, nechybělo nadšení z výhry. Každý hráč pexesa dostal po skončení turnaje sladkou odměnu a Ti nejlepší získali i menší věcnou odměnu. Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu. Nejlepší hráči pexesa:
1. oddělení - Marie R., Eliška R., Tomáš K. (1. třída) a David N. (2. třída)
2. oddělení - Honzík D., Majda P. a Samuel T. (4. třída)
3. oddělení - Alex M. (5. třída), Matyáš R. (3. třída) a Anička L. (1. třída).
A jak pekelně jsme se při hraní soustředili? To Vám prozradí naše družinová fotogalerie.
Vaše vychovatelky

Na jaké akce se můžete v brzké době těšit?

Od 18. 10. do 26. 10. 2021 Halloweenské tvoření

21. 10. 2021 Turnaj v pexesu – 2. oddělení

26. 10. 2021 Turnaj v pexesu – 1. a 3. oddělení

02. 11. 2021 – Den dýní a rej strašidel – zábavné odpoledne plné her, tance a legrace.

Drakiáda

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 se na školním hřišti uskutečnila tradiční soutěž v pouštění draků, neboli drakiáda. Děti už měly nachystané draky od pondělí a netrpělivě čekaly na blížící se den. Nejlepší počasí bylo ve čtvrtek, kdy obloha byla slunečná a větřík si pohrával s našimi dráčky. Proběhla tradiční soutěž o nejvíce létajícího draka. Děti běhaly jako o závod. Všichni za velkou snahu dostali malou sladkost a ti nejlepší v každém oddělení získali odměny.
Pro nás byl velkou odměnou pohled na rozzářené úsměvy dětí. Fotky z drakiády si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Podzimní čas všude kolem nás

Na zem jablka padají, ptáci křídla zdvihají. Léto balí fidlátka, podzim klepe na vrátka.
Během měsíců září a říjen jsme využili krásného počasí a s dětmi jsme trávili nejvíce času na školním hřišti. Také jsme si našli čas na "Podzimní tvoření". Fotky ze školního hřiště a podzimního tvoření si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Školní rok 2020/2021

Projektový den ve školní družině „Rytmus kolem nás“

Dne 15. 6. 2021 ve školní družině proběhl další projektový den "Rytmus kolem nás". Naši školní družinu navštívila lektorka a muzikoterapeutka Mgr. Michaela Plecháčková.
Děti se seznámily s netradičními hudebními nástroji (djembe, boomwhackers, metalofon, zvonkohra Koshi aj.). Společně jsme prožili pohodové odpoledne plné hudebních aktivit. Na začátku si každé dítě vyzkoušelo, jak zní zvonkohra Koshi. Poté pod vedením lektorky děti zkoušely rytmickou hru na tělo, tzv. body percussion a hru na perkusní nástroje tzv. boomwhackers. Největším zážitkem byla rytmická hra na africké bubny, tzv. djembe a krátká muzikoterapeutická relaxace za využití metalofonu.
Cílem projektového dne bylo ukázat dětem možnosti hudebního vyjádření, odbourat u nich ostych a strach z hudby (i když neumí zpívat) a zažít relaxaci s příjemnými pocity. Tento den se z nás stali hráči nejen na africké bubny, ale i jiné zajímavé nástroje. V tomto zážitkovém setkání děti získaly nové zkušenosti a dovednosti, ale i prožily velkou zábavu. Jakou radost děti prožívaly, se můžete podívat v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky

Projektový den ve školní družině „Malý zdravotník“

Dne 8. 6. 2021 naši školní družinu navštívila dětská sestra Bc. Lenka Kosiecová,pracující v Městské nemocnici Ostrava-Fifejdy, oddělení dětská JIP.
Vysvětlila dětem, v čem spočívá její práce a kde pracuje. Nejdříve si s dětmi zopakovala důležitá telefonní čísla. Děti měly možnost si vyzkoušet, jak vést telefonní hovor s dispečerkou RZS. Seznámila děti se základy anatomie těla, vyprávěla pohádku “O nemocném medvídkovi”, co by měla obsahovat lékárnička a také jak by se mělo předcházet úrazům. Poté dětem popsala, jak se poskytuje první pomoc při pořezání, zlomeninách, úlevovou polohu aj. Ukázala nám také různé zdravotnické pomůcky např.: jehly, stříkačky, zkumavky, obinadla, obvazy, fonendoskop, kanylu, infúzi…
V praktické části si děti vzájemně obvazovaly různé části těla, vyzkoušely si polohování raněných, práci s fonendoskopem a rovněž nemocniční oblečení. Obkreslily kamaráda a pojmenovaly jeho části těla, poskládaly si z puzzlí lidskou kostru. Na závěr děti vyplňovaly různé kvízy, křížovky na téma lidské tělo.
V tomto zážitkovém setkání děti získaly nové zkušenosti a dovednosti, které mohou využít v průběhu dalšího vzdělávání. Fotky z našeho projektového dne si můžete prohlédnout v naší družinové fotogalerii.
Vaše vychovatelky