Vážení a milí rodiče, prarodiče, příbuzní, přátelé, učitelé  a žáci,

Dovolte, abychom Vás poprosili o pomoc s naší „Sáčkovou kampaní“.
Dovolte, abychom se Vám představili : jsme žáci Ekotýmu ze Základní školy V. Košaře a jsme Ekoškola od roku 2018.
Chceme ukázat a dokázat, že sáčky na pečivo, ovoce a zeleninu nemusí být z plastů a i tašky nepotřebujeme plastové, ale mohou být ze záclon, látek či triček. Prosíme Vás, abyste nám pomohli a ušili nám ze starších záclon nějaké sáčky, které budeme rozdávat 16.6. 2021 v našem okolí lidem. Záclonové sáčky by měly být velké jako kancelářský papír A4 a nahoře s tunýlkem na šňůrku. Vzor takového sáčku najdete na našem školním webu pod tímto článkem, spadá pod projekt „ Aktivní občanství v globálních souvislostech“. Také je možné nám nějaké starší záclony věnovat a naši starší žáci budou šít takové sáčky v rámci výuky pracovních činností. Záclony a ještě lépe hotové ušité sáčky (případně plátěné tašky) je možné do školy poslat po svých dětech nebo je můžete do školy přinést osobně. U vrátnice budou krabice, kam je možné do konce května ušité sáčky dávat. Nebo je děti mohou dát paní učitelce ve třídě a ta je předá našemu Ekotýmu. Šikovné maminky, babičky, tety a paní učitelky, prosíme, ušijte jakýkoliv počet sáčků ze záclony a darujte nám je. O počtu ušitých a darovaných sáčků a tašek Vás budeme v červnu informovat.

Děkujeme za pomoc  Vaši Ekotýmáci

sacekkampan2    Sacekkampan1

AO web prispevek skolyJPG

PlakatkampanOHjpg

Milí přátelé, rodiče, žáci,
Za 2 dny nás čeká Den Země, jeden z největších světových svátků zaměřený na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Pojďte ho oslavit velkolepě a zapojte se do Kampaně obyčejného hrdinství! Pojďte reálně něco změnit!  Pojďte s námi ovlivnit naši společnost skrze děti, rodiče, sousedy… Již máme přihlášeno 98 týmů (ekotýmů, škol, skautských oddílů i jednotlivých rodin), které společně plánují zapojit více než deset tisíc lidí. Informace ke kampani najdete  na webu https://ekoskola.cz/cz/kampan-oh, Vy se nepřihlašujete, naše škola je již přihlášená!!!
 OD 26. 4. - 2. 5. 2021 se zapojte do vybrané výzvy.

1) Stáhněte si Deníček účastníka

2) vyberte si výzvu ( nebo i více)

3) zapisujte do Deničku své výsledky v týdnu 26.4. - 2. 5. 2021

4) vyplněný Deníček účastníka odešlete do 5.5. na email : langrova@kosare.cz nebo boucna@kosare.cz .

Kampaň obyčejného hrdinství vám dává příležitost aktivizovat svůj tým, svoji skupinu, svoji rodinu a přátele, dává vám příležitost něco udělat pro životní prostředí! Využijte toho! Již jen tím naplníte princip obyčejného hrdinství!
K inspiraci i vzorový Deníček účastníka rodiny Novákových„Kampaň obyčejného hrdinství umožňuje vytvářet naději pro budoucnost.
Ukazuje zapojeným týmům i jednotlivým účastníkům, že je důležité začít zlepšovat svět u sebe, ale nesmí tam přestat.“ Díky, že do toho půjdete s námi!

Za školu žáci Ekotýmu a Mirka Langrová

7. listopadu je mezinárodní den Ekoškoly. K tomuto dni jsme pro Vás natočili krátké video o tom, jak my sami šetříme přírodu. Budeme rádi ( my i naše planeta), když se i Vy přidáte a nebudeme už potřebovat plastové sáčky a tašky. Ekotým ZŠ V. Košaře
Krátké video ZDE

Webové stránky připravil náš EKO TÝM a najdete je ZDE