Třída 8.A
Praha – školní výlet

Praha – školní výlet

V úterý 30. dubna vyrazila naše třída v časných ranních hodinách z nádraží Ostrava – Svinov směr Praha. Po 10. hodině jsme se z hlavního nádraží vydali pěšky přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a dále pak podél řeky Vltavy po Náplavce až jsme dorazili k cíli našeho výletu – k Vyšehradu. Tam už na nás čekal pan lektor, který měl pro nás připravenou únikovou hru týkající se pověstí, jimiž je toto místo opředeno. Celé dvě hodiny jsme se pokoušeli ( a většinou úspěšně) odpovídat na záludné otázky, které nám byly kladeny. Přitom jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí, na něž ve škole v hodinách dějepisu již nezbývá čas. Při té příležitosti jsme si také prohlédli vyšehradský hřbitov s hrobkou Slavín, která nám připomíná významné osobnosti našeho národa.

Na zpáteční cestě jsme se samozřejmě nezapomněli občerstvit a krátce po 18. hodině jsme nasedli na vlak, abychom se plní zážitků dostali zpět do Ostravy. I díky skvělému počasí se výlet opravdu vydařil a všem se líbil.