Naše škola nabízí

Co naše škola nabízí:

• výuku některých předmětů v 1.ročníku v anglickém jazyce metodou CLIL
  • logopedickou péči pro žáky 1.tříd pod vedením speciálního pedagoga
  • výuku s tablety iPad, notebooků, interaktivních tabulí, dataprojektorů
  • velmi dobrou spolupráci ŠKOLNÍHO PORADENSKÉHO PRACOVIŠTĚ – výchovný poradce, školní metodik prevence, kariérový poradce, speciální pedagog, školní psycholog, sociální pedagog, školní asistent a asistent pro ukrajinské žáky
  • úzká spolupráce s pedagogicko – psychologickou poradnou
  • individuální odpolední doučování a přípravu na výuku
  • rozšířenou výuku tělesné výchovy
  • zaměření školy na enviromentální výchovu ( v roce 2018 škola získala titul EKOŠKOLA)
  • výuku anglického jazyka od 1. třídy
  • další cizí jazyk od 8. ročníku (ruský, německý), doplnění knihovny cizojazyčnými tituly
  • slovní a formativní hodnocení žáků
  • výuku plavání ve 3. a 4. ročníku
  • moderně vybavené odborné učebny výpočetní techniky, multimediální třídy, hudebnu, školní knihovnu, fyziku a další specializovaní učebny
  • účast žáků na sportovních i vědomostních soutěžích a olympiádách
  • předmět speciální pedagogické péče pro žáky s podpůrnými opatřeními prováděnou kvalifikovanými speciálními pedagogy
  • zájmové kroužky v odpoledních hodinách (keramický, turistický – s výlety o víkendech, sportovní hry, volejbalový, hru na flétnu, dramatický      aj.) a keramickou dílnu s pecí a hrnčířským kruhem
  • sportovní aktivity v rámci Asociace školních sportovních klubů
  • informatika disponuje nově zakoupenými robotickými pomůckami pro I. stupeň OZOBOTI, BLUE-boti, pro II.stupeň MICRO: BITY s příslušenstvím (Smart Home Kid) + Photon robot EDU.
  • moderní vybavení jednotlivých učeben (laserová řezačka s glavírovačkou, digitální šicí stroj, digitalní mikroskopy)
  • zrenovovaná učebna pro odborné předměty fyziky a chemie (pracovní místo s umyvadlem a skříňkou s moderními pomůckami pro každého žáka)
  • výuku v ZOO, v Lesní škole a v OZU
  • školní jídelnu – možnost výběru ze 2 jídel)
  • zapojení školy do projektů EU, MŠMT, MŽP, SMO: “Celé Česko čte dětem“, „Ovoce a zelenina do škol“, „Mléko do škol“, MAP Ostrava,   RRPOV, účast v mezinárodních projektech aj.
  • mimoškolní činnost – dotované ozdravné pobyty v přírodě pro 1. a 2.stupeň, lyžařské a snowboardové kurzy
  • volnočasové akce – Chorvatsko
  • Erasmus+ (jazykové pobyty a návštěvy škol v zahraničí)
  • TalentOVA!!!
  • vzdělávání pedagogů – v rámci DVPP
  • tradiční akce pro rodiče s dětmi –  vánoční a velikonoční jarmark, Den Země, Zahradní slavnost, adventní zpívání na schodech aj.
  • příprava předškoláků v naší škole – Školička

Co nabízí naše mateřská škola:

• logopedickou péči  pod vedením speciálního pedagoga při zařazení do běžných tříd
  • vzdělávání pro děti od 2 let
  • individuální přístup
  • angličtina CLIL
  • podpora talentovaných dětí v programu NUMERÁČCI
  • podpora pohybu – 2 x týdně cvičení v tělocvičně
  • podpora výuky ICT
  • tenisová školička pod vedením zkušených trenérů Ridera Ostrava
  • školička bruslení pod vedením trenérů HC Vítkovice
  • lyžařská školička SUN OUTDOOR
  • školička In line bruslení
  • plavecký výcvik
  • školka v přírodě
  • mažoretky
  • keramika
  • logohrátky
  • judo
  • pohybovky pro nejmenší děti
  • hernička pro děti, které se chystají do mateřské školy
  • pravidelné odpoledne s rodiči-pečení vánoček a mazanců , lampiónový průvod s uspáváním broučků, malování vajíček aj.
  • pořádání pravidelných akcí se základní školou – Velikonoční a Vánoční jarmarky, zpívání na schodech, Orientační běh v Bělském Lese, hledání velikonočního vajíčka, putování lesem za skřítkem Podzimníčkem,   rozloučení se  školáky,  zahradní slavnost, besídky aj.
  • divadelní představení
  • Školičku – pro předškolní děti (příprava na 1. třídu)
  • ekologické vzdělávání
  • zdravé stravování