Aktuálně
Košařka pozvala žákovské parlamenty škol z Jihu

Košařka pozvala žákovské parlamenty škol z Jihu

Děti z žákovských parlamentů si vyjely do Beskyd, aby vymyslely dobročinnou akci

Vymyslet organizaci, propagaci či sponzoring charitativního akce, to byla hlavní náplň výjezdního zasedání členů žákovských parlamentů škol obvodu Ostrava – Jih, které se konalo 6. a 7. května v RS Pekárny Rališka Horní Bečvě.

Jde o charitu na podporu neziskové organizace La Vida Loca, která pomáhá odloženým miminkům – daruje jim kufřík (obsahující například album fotek, plyšovou hračku, dudlík apod.), který pro ně pak může představovat vzpomínky na první měsíce života. Organizace za svou činnost získala Cenu evropského občana, kterou uděluje Evropský parlament.

A výsledek úsilí žákovského parlamentu? Na podporu činnosti společnosti La Vida Loca se bude konat běh, a to 18. června 2024 (9 – 13 hod.) v Bělském lese. Zúčastnit se mohou žáci základních škol obvodu, ale také jejich rodiče či občané, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Účastníci běhu mohou přispět na místě do kasičky nebo převodem peněz na transparentní účet.

Jednotlivé školy také plánují podpůrné akce, jako jsou bazárky oblečení, workshopy, kulturní akce a podobně.

Akci podpoří známé osobnosti kraje, které osloví samy děti. Myšlenkou dětí je také oslovit potencionální sponzory (obchodní řetězce, firmy apod.).

Všechny technické detaily se školy i veřejnost dozví z informačních plakátů, které jsou rovněž dílem dětí žákovského parlamentu.

Velké poděkování RS Pekárny Rališka za vytvoření krásného zázemí pro setkání a tvoření žáků.