Aktuálně
Wolfram – branně vědomostní soutěž

Wolfram – branně vědomostní soutěž

Letos podruhé se zástupci naší školy zúčastnili branně vědomostní soutěže “Wolfram 2024″, kterou pro školy již sedmým rokem připravuje Krajské vojenské velitelství v Ostravě v rámci koncepce ” Přípravy občanů k obraně státu” ( POKOS).

Tato soutěž čtyřčlenných družstev žáků 8.tříd je orientovaná vedle dalších i na vojenské disciplíny a znalost paravýsadku Wolfram, po němž je pojmenována.

V úterý 28.května 2024 v 9:00 nastoupilo celkem 12 čtyřčlenných družstev na hřišti ZŠ Porubská. Po rozstřelu v podobě vědomostního kvízu mohla jednotlivá družstva začít postupně plnit úkoly na 8 stanovištích.

Našim osmákům daly nejvíce zabrat takové disciplíny jako silový trojboj anebo vytrvalostní běh. Naopak velice dobře jsme si vedli ve vědomostní soutěži, obstojně též ve střelbě ze vzduchovky nebo skládání da Vinciho mostu.

Soutěž jsme sice nevyhráli, ale vydali ze sebe maximum a moc si celé dopoledne užili.