Kariérový poradce

Naše škola je od ledna 2021  zapojena do projektu Podpora kariérového poradenství z rozpočtu SMO na rok 2021. Podpora kariérových poradců  na základních školách systémově pokračuje od roku 2020, a to jednak formou poskytnutí neinvestičních účelových příspěvků z rozpočtu statutárního města Ostravy na podporu kariérového poradenství, dále podporou a spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti, z.s. a jednak podporou kariérového poradenství v rámci projektu MAP ORP Ostrava II (pracovní skupina Kariérové poradenství navrhuje aplikaci zajímavých a přínosných aktivit do škol; členem této PS je i zástupce Moravskoslezského patku zaměstnanosti).

Projekt je nastaven na jednoduchém modelu spolupráce, a to  města  – Moravskoslezského paktu zaměstnanosti, z.s. (MSK PZ)  – konkrétních základních škol  – kariérových poradců, kdy každý z těchto subjektů má jasně vymezenou svoji roli a úlohu v projektu.

Náplň práce kariérového poradce:

• podílení se na tvorbě kariérového poradenství na školách
  • podílení se na spolupráci a realizaci web platformy pro rozšířenou činnost KP na školách ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti, z.s.
  • podílení se na definování potřeb žáků v oblasti KP
  • podílení se na přípravě programu exkurzí pro ostravské školy
  • podílení se na testování nástrojů pro potřeby KP
  • účast na jednáních a vzdělávacích aktivitách souvisejících s kariérovým poradenstvím
  • sledování aktuálního stavu trhu práce a vnějšího prostředí školy související s KP
  • aktivní spolupráce s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti, z.s.
  • účast na jednáních školního poradenského pracoviště
  • poradenská činnost pro žáky a rodiče
  • identifikace schopností, zájmů, dovedností a vzdělávacích potřeb žáků s využitím kariérové diagnostiky
  • aktivizace a podpora žáka k zodpovědnému řízení vlastní kariéry